خادم رئیس فدراسیون کشتی ماند
 

رسول خادم برای دومین بار با رای قاطع اعضای مجمع به عنوان رئیس فدراسیون کشتی‌ انتخاب شد.
به‌ گزارش ‌ایسنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی‌ به ریاست داورزنی در آکادمی ملی المپیک برگزار شد و در پایان رسول خادم با کسب ۴۰ رای از مجموع ۴۰ نفر اعضای مجمع برای دومین بار متوالی به عنوان شانزدهمین رئیس فدراسیون کشتی‌ انتخاب شد.
حمید بنی تمیم، احد پازاج ، محمدرضا توپچی،عباس جدیدی،عبدالله چمن گلی،رسول خادم ،امین رشید لمیر و نقی کلانتری ۸ کاندیدای تایید صلاحیت شده برای ریاست فدراسیون کشتی بودند که توپچی، چمن گلی و کلانتری در مجمع حاضر نشدند. همچنین بنی تمیم، پازاج و رشید لمیر به نفع رسول خادم انصراف دادند. عباس جدیدی هم با ادعای غیرقانونی بودن مجمع، اعلام انصراف کرد اما چون انصراف خود را کتبی اعلام نکرد، نام او در کنار خادم برای رای گیری بر روی تخته نوشته شد که رسول خادم هر ۴۰ رای را بدست آورد.
پرونده کریمی در کمیته اخلاق اتحادیه جهانی
همچنین رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی گفت: موضوع علیرضا کریمی به کمیته اخلاق اتحادیه جهانی کشتی ارجاع شده و این موضوع در حال حاضر چالش کشتی کشور است.
وی دیروز پس از انتصاب دوباره‌اش در مجمع انتخاباتی به عنوان رئیس فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران افزود: البته این موضوع از طریق کمیته بین المللی المپیک در حال پیگیری است و برای کشتی کشور بسیار جدی است.
وی گفت: با تدبیری که در این موضوع صورت می گیرد باید ببینیم چه اقدامی در مسیر حفظ کشتی کشور اتخاذ شود. از سوی دیگر چارچوب و سیاست های کشورهم مورد توجه باید باشد تا از این چالش بزرگ بیرون بیایم. رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: کشتی در حوزه جهانی از توان دیپلماسی خوبی برخورداراست، اما وقتی این موضوع از طریق کمیته بین المللی المپیک و جریان های ذینفوذ دنبال
می‌شود، بحث دیگر از شرایط عادی خود خارج می شود.
خادم با اشاره به اینکه در باره این موضوع با وزیر ورزش و جوانان صحبت شده است، ادامه داد: این وزارتخانه هم تلاش می کند تمام
راه کارهای لازم برای خروج کشتی کشور از این چالش را دنبال کند.وی ادامه داد: البته جلساتی را در این رابطه با مسئولان مربوطه خواهیم داشت که به موقع نتیجه را اعلام می کنیم.

نسخه مناسب چاپ