کوتاه از سراسر جهان
 

جرمی کوربین: احتمالاً نخست‌وزیر انگلیس می‌شوم
فارس: رهبر حزب کارگر انگلیس در تازه‌ترین اظهاراتش گفت احتمال می‌دهد تا ۱۲ ماه آینده انتخابات پیش از موعد دیگری در این کشور برگزار شود و وی با پیروزی حزبش، نخست‌وزیر آینده انگلیس شود. جرمی کوربین رهبر اپوزیسیون انگلیس گفت احتمال می‌دهد تا یک سال آینده نخست وزیر این کشور شود. کوربین همچنین تاکید کرد، آماده است همین فردا نخست وزیر بریتانیا شود. گفتنی است ترزا می نخست وزیر کنونی انگلیس و رهبر حزب محافظه کار، در انتخابات پیش از موعد سال ۲۰۱۷ کرسی‌های پیشین در پارلمان را از دست داد و حتی نتوانست حداکثر رای لازم برای تشکیل دولت یکپارچه را به دست بیاورد.

انگلیس: روسیه توان نابودی زیرساخت‌های مخابراتی ناتو را‌ دارد
فارس: فرمانده نیروهای مسلح انگلیس اذعان کرد که روسیه می‌تواند تمامی زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنتی کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را از بین ببرد. «استورات پیچ» در حالی چنین هشداری را داده که این اقدام بطور بالقوه تبعات فاجعه باری بر اقتصاد و زندگی در غرب دارد. این در حالی است که بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته، بخش اعظم ترافیک اینترنتی و مخابراتی دولت‌ها و همچنین امور اقتصادی و امور عادی کشورهای غربی وابسته به کابل‌های زیر دریا است. فرمانده ارشد انگلیس همچنین گفته است که روسیه علاوه بر کشتی‌ها و زیر دریایی‌های جدید، در حال تکمیل قابلیت‌های نبرد اطلاعاتی و غیرمتعارف است.

نیویورک تایمز از چاپ مقاله پسر شاه عربستان خودداری کرد
ایسنا: روزنامه نیویورک تایمز با انتشار مقاله سفیر عربستان در واشنگتن که پسر شاه عربستان و برادر کوچکتر ولیعهد سعودی است، مخالفت کرد. این روزنامه در توضیح این اقدام نوشت، مقاله «توماس فریدمن» تحلیلگر این روزنامه درباره عربستان بسیار مثبت تر بود و از این رو دیگر نیازی به تریبون رسمی سعودی برای درج مقاله در این روزنامه نیست. خالد بن سلمان، سفیر عربستان در واشنگتن و برادر کوچکتر محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی است. گفته می شود نیویورک تایمز درخواست سفیر عربستان را برای انتشار مقاله‌اش این گونه پاسخ داد که آیا مقاله فریدمن برای شما کافی نیست؟

نسخه مناسب چاپ