برپایی جشن تولد هنرمندان متولد پاییز
 

مراسم تجلیل و جشن تولد هنرمندان پیشکسوت متولد «ماه‌های پاییز» با حضور پیشکسوتان و معاون هنری جدید و پیشین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه‌ «باغ زیبا»ی تهران برگزار شد.
در ابتدای مراسم سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت خطاب به پیشکسوت‌های حاضر در برنامه گفت: با توجه به آلودگی هوا خوشحالیم که شما پیشکسوتان حضور پیدا کردید. این مراسم به خاطر ماه محرم و صفر با تاخیر تحت عنوان «متولدهای پاییز» برگزار می‌شود.
او ادامه داد: ممکن است این‌ مراسم تکراری به نظر بیاید ولی شماها گُل هستید و دیدن گلها هیچگاه تکراری نمی‌شود و تولدها بهانه‌ای است برای جمع شدن هنرمندان پیشکسوت و در واقع این جشن سالی یک بار برای هر هنرمندی است.
عظیمی از هنرمندان پیشکسوت بیمار و از یاد رفته هم یاد کرد و گفت: در این‌موسسه پارتی بازی اتفاق نمی‌افتد و تلاش می‌کنیم هر اتفاقی بر اساس اولویت‌بندی‌ها اتفاق بیفتد. الان نزدیک به ۷۴۰نفر هنرمند پیشکسوت از طریق شورای ارزشیابی هنرمندان عضو این موسسه شده‌اند و برنامه‌ریزی کردن برای این تعداد عضو سخت است مخصوصا وقتی ما بالای ظرفیت، درخواست داریم.
مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: در بحث زلرله اخیر در کرمانشاه هنرمندان پیشکسوت کمکهای بسیاری کردند؛ از جمله خرید ۱۴کانکس که ۱۰تا از کانکس‌ها در محله فرهنگیان سر پل ذهاب نصب شده است.
در ادامه مراسم سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جایگاه اشعاری را خواند که بیانگر این بود که کار دشواری بر دوش او گذاشته شده و باید کار را انجام داد نه اینکه فقط به صورت شعاری بیان شود.
در ادامه مراسم از علی مرادخانی معاون هنری پیشین وزارت فرهنگ و ارشاد دعوت شد تا به روی صحنه بیاید.
او گفت: وقتی کسی بر اریکه کار قرار دارد خیلی از حرف‌ها را می‌شنود ولی بعد از آن وقتی محبتی به او می‌شود و ارتباطی برقرار می‌ماند، متوجه می‌شود که چقدر این دوستی‌ها و راستی‌ها درست بوده و من از این جهت خوشبخت هستم. اینکه آدم از معاونت هنری عاقبت به خیر خارج شود، کار عظیمی است. این اتفاق نیک هم افتاد که دوست عزیزم اقای حسینی به جای من آمدند چون وی زحمات مدیرهای قبلی را بر باد نمی‌دهد.
او ادامه داد: مجتبی حسینی از دوستان خوبم است و زمانی که علی جنتی وزیر بود من خواهش کردم از او تا در معاونت ارزشیابی حضور پیدا کند. وقتی هم او از وزارت رفت، من اصرار داشتم که از معاونت بروم ولی جنتی گفت تو تا آخر عمر دولت یازدهم بمان و من از همان اوایل تشکیل دولت دوازدهم زمزمه رفتن داشتم. حسینی هر چه سختی بکشد، جلوه‌های زیبا بینی هنرمندان را بیشتر خواهد دید من امیدوارم همچنان نظارت بر شورای ارزشیابی هنرمندان را حفظ کند.
معاون سابق هنری وزارت ارشاد گفت: آرزوی من تهیه مکانی برای گردهمایی هنرمندان پیشکسوت بود که با همکاری نوبخت معاون رئیس جمهوری به وقوع پیوست.
مرادخانی که به تازگی به عنوان مشاور شهرداری تهران و سازمان مناطق آزاد منصوب شده است بیان کرد: در شهرداری هم اگر کاری باشد، برای هنرمندان انجام می‌دهیم، خودم را ازشما جدا نمی‌دانم. امیدوارم بتوانیم برای هنرمندان پیشکسوت که عمر صرف کردند تا مردم با غرورتر و شادتر زندگی کنند، کاری انجام دهیم. در ادامه مراسم از علی مرادخانی با اهدای لوح و هدیه‌ای از طرف موسسه هنرمندان پیشکسوت به خاطر فعالیت‌هایش تقدیر شد.
از هنرمندانی که در این مراسم از آنها تقدیر شد و تولدشان جشن گرفته شد می‌توان به لوریس چکناواریان، عباس خوشدل، میلاد کیایی، بیژن محتشم، محمد گلریز، حبیب الله اللهیاری، حسین دهلوی پور، نصرالله مدقالچی، ابوالقاسم زهیرالدینی، جعفر خواجه شیرانی، الله وردی افراش، محمد صیاد صبور، بیاض امیر عطایی، علی پویان، یدالله وفاداری، اکبر محمدی، نوروز رسولی، فضل‌الله توکل، یدالله صمدی، علی اکبر صادقی لواسانی، سید حمید ساسانی، محمد رسول محمدی فرد، خسرو عمارلوئی، شاپور رحیمی، سعید صادقی قازانچائی، اسماعیل آذر، سید محسن آقا نباتی، اسماعیل خلج، غلامحسین زمردی، علی اصغر همت، هرمز سیرتی اشاره کرد.

نسخه مناسب چاپ