میانمار مانع فعالیت گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل شد
 

سرویس خارجی: دولت میانمار به گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که هیچ‌گونه امکان دسترسی برای وی ایجاد نخواهد کرد و هیچ همکاری با وی نخواهد داشت.
«یانگی لی»، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در میانمار در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت میانمار به وی اعلام کرده است طی مدت مأموریت خود هیچ‌گونه کمکی به وی نخواهد شد و هیچگونه همکاری با وی صورت نخواهد گرفت.دولت میانمار، از زمانی که نظامیان این کشور با حمله به مناطق مسکونی اقلیت مسلمان روهینگیا، آن‌ها را از خانه و کاشانه خود بیرون راند و صدها تن از آن‌ها را قتل عام کرد، زیر فشارهای شدید بین‌المللی قرار دارد. گفته می‌شود تعداد آوارگان روهینگیایی که به بنگلادش، همسایه غربی میانمار پناه برده‌اند حدود ۶۰۰ هزار نفر است .
خبر دیگر اینکه نخست وزیر ترکیه به منظور بازدید از کمپ آوارگان روهینگیا وارد بنگلادش شد. «بینالی ایلدیریم» به عنوان بخشی از سفر رسمی خود به بنگلادش وارد منطقه مسکونی بازار کاکس در این کشور شد. نخست وزیر ترکیه در سفر خود، از کمپ آوارگان روهینگیا در ۴۰ کیلومتری بازار کاکس و همچنین نحوه کار ساخت و ساز بیمارستان صحرایی در این اردوگاه نیز بازدید کرد.
در این سفر «محمود علی» وزیر خارجه بنگلادش نیز با هیات ترکیه‌ ای همراه شد. نخست وزیر ترکیه در جریان این بازدید برای همدردی با آوارگان روهینگیا، در بین آنها غذا تقسیم کرد.

نسخه مناسب چاپ