دکتر صالحی: باید فاصله ایران با غرب را در حوزه فناوری‌های جدید کم کنیم
 

سرویس شهرستانها: باید با فراهم آوردن امکانات و تجهیزات لازم برای دانشمندان و نخبگان خود فاصله کشورمان با غرب را در حوزه فناوری‌های جدید کم کنیم.
علی اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی در آیین نکوداشت دکتر جواد صالحی از نخبگان و دانشمندان قزوینی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار شد با بیان این خبر، افزود: معرفی شخصیت‌های تاثیرگذار علمی و فرهنگی برای نسل جوان ما بسیار مهم است و آنان را از سردرگمی بیرون خواهد آورد.
او گفت: معرفی شخصیت‌های تاثیرگذار همچون دکتر جواد صالحی، جوانان را به حیات طیبه می‌رساند و راه تعالی و ترقی را به آنان نشان خواهد کرد.
وی اضافه‌کرد قزوین با معرفی شخصیت‌های تاثیرگذار جهانی از استان‌های مهم کشور در عرصه فرهنگ و دانش به شمار می‌رود و تاریخ بر این موضوع صحه گذاشته است.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: هراس ناپذیری و مصم بودن در زندگی راهگشاست و انسان را به آرزوها و آمال در زندگی می‌رساند.‌وی اضافه کرد: اگر انسان در راهی قدم بگذارد که در مسیر باورهای خود باشد خداوند نعمت‌های خود را بر وی نازل می‌کند و جواد صالحی در این مسیر گام گذاشت و خداوند راه را بر وی باز کرد.
صالحی با اشاره به مقام علمی بالای برادر خود دکتر جواد صالحی، ادامه داد: یک روز نام چهار دانشمند برجسته جهان اسلام را بر اساس شاخص‌ها به بنده دادند که نام جواد نیز در آن فهرست قرار داشت و آن موقع به اهمیت جایگاه علمی برادر خود پی بردم.
وی افزود: دکتر جواد صالحی بر قله‌های علم و دانش حرکت می‌کند و هم اکنون درسی را در فناوری کوانتومی در دانشگاه صنعتی شریف شروع کرده که برای جامعه علمی کشور نوید بخش است.
جواد صالحی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف است.

نسخه مناسب چاپ