کوتاه فرهنگی
 

شجاعی‌طباطبایی سرپرست معاونت هنری حوزه هنری شد
با رفتن فاضل نظری به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسعود شجاعی‌طباطبایی سرپرست معاونت هنری حوزه هنری شد.
مسعود شجاعی طباطبایی در گفتگو با مهر ضمن تایید این خبر عنوان کرد: بعد از رفتن فاضل نظری از حوزه هنری و منصوب شدن به سمت مدیرعاملی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مسئولیت وی در حوزه هنری به بنده واگذار شده و به عنوان سرپرست معاونت هنری از این پس مشغول فعالیت خواهم بود.
شجاعی طباطبایی که چندی پیش با حکم فاضل نظری به عنوان مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری منصوب شده بود همچنان در این سمت به کار خود ادامه خواهد داد.

نمایشگاه آثار نقاشیخط علی آزاد در گالری شلمان
نمایشگاه آثار نقاشیخط علی آزاد جمعه اول دی از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه در گالری شلمان گشایش یافت.
این نمایشگاه تا چهارشنبه ۶دی دایر خواهد بود و علاقه مندان می توانند در روزهای تعیین شده از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از آثار این نمایشگاه دیدن کنند.
گالری شلمان به نشانی خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، شماره ۲۷ واقع است.

برپایی مسابقات قرآنی میقات یادواره میلاد نور
سی امین دوره مسابقات قرآنی یادواره میلاد نور در رشته‌های قرائت قرآن کریم و سخنرانی با موضوع مهدویت به همت موسسه فرهنگی آموزش قرآن و تجوید میقات القرآن برگزار
می‌شود .
علاقه مندان شرکت در این مسابقات می توانند برای
ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و
پنج شنبه از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ به محل موسسه واقع در میدان قزوین خیابان قزوین شرقی خیایان شهید جوادیان (قلمستان) پلاک ۱۶۷ مراجعه کنند.

برپایی شب «شیرچی» در انجمن شاعران ایران
آیین بزرگداشت اسماعیل شیرچی، خوشنویس معاصر عصر دوشنبه چهارم دی در انجمن شاعران ایران برگزار خواهد شد.
در این مراسم شماری از شاعران به شعرخوانی خواهند پرداخت و تنی چند از هنرمندان به تجلیل از فعالیت‌های وی خواهند پرداخت.
این مراسم از ساعت ۱۷ و۳۰ دقیقه در محل انجمن شاعران برگزار می‌شود و ورود علاقمندان به این مراسم آزاد است.
دوستداران این خوشنویس معاصر می‌توانند به نشانی خیابان شریعتی، منطقه قلهک، خیابان شهید کلانتری(دولت سابق) نبش شهید نعمتی، انجمن شاعران ایران مراجعه کنند.

نکوداشت علی باباچاهی در خانه هنرمندان
خانه هنرمندان ایران مراسم نکوداشتی برای علی باباچاهی، شاعر معاصر برگزار می‌کند که در این مراسم تعدادی از شاعران و هنرمندان سخنرانی خواهند کرد.
در مراسم نکوداشت علی باباچاهی، فرزان سجودی، هوشنگ چالنگی،مریم حسین‌زاده، احمد پوری و تنی چند از هنرمندان سخنرانی خواهند کرد.
مراسم نکوداشت این شاعر معاصر جمعه ۸دی‌ماه، ساعت ۵عصر درخانه هنرمندان واقع در خیابان ایرانشهر بوستان هنرمندان برگزار خواهد شد.

نمایش ۲۲ فیلم در برنامه زمستان موزه هنرهای معاصر تهران
۲۲ فیلم از یکشنبه۳ دی تا چهارشنبه ۲۳ اسفند در بخش های مروری بر موج نوی سینمای رومانی ، آهسته با شرق و غیر داستانی خلاق دردوره ۵۰ (زمستان۹۶ ) در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.
به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران ؛ در بخش اول ۱۰ فیلم از سینمای رومانی با عنوان «مروری بر موج نوی سینمای رومانی» به کوشش محمد وحدانی (با همکاری ماهنامه‌ی سینمایی ۲۴) و در بخش «آهسته با شرق» ۶ فیلم از چند چهره‌ی مشهور سینمای امروز شرق (هونگ سانگ سو، لاو دیاز، آپیچاتپونگ ویراستاکول و تسای مینگ لیانگ) به نمایش در می آید.
همچنین در بخش سوم با عنوان «به سوی غیرداستانی خلاق» به کوشش محمدرضا فرزاد فیلم های غیر داستانی با حال و هوایی تجربی از کشورهای مختلف ، با عنوان های«دل بی قرار را آرامی ده» به کارگردانی روبرتو مینِروینی ، «پسر دایی مادرم» به کارگردانی اَلن برلینر، «درختستان»به کارگردانی سلیو بارنارد،«زنده باد قطرنشینان»به کارگردانی ویکتور کوساکُفسکی و فیلم«تابستان جالوت» به کارگردانی نیکولاس پِرِدا به نمایش درمی‌آید
علاقه مندان برای استفاده از برنامه های نمایش فیلم می توانند، یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ