اخبارحوادث
انتقال ۲۶ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور
سرویس شهرستانها: ۲۶نفر از زندانیان ایرانی محبوس در زندان‌های کشور جمهوری آذربایجان از مرز زمینی آستارا وارد کشور شدند.
ناصر میرجمالی، مسئول امور کنسولی سفارت ایران در آذربایجان در حاشیه تبادل این زندانیان در مرز آستارا به خبرنگاران گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر مسئولان جمهوری اسلامی ایران، ۲۶ نفر(مرد) از اتباع ایرانی زندانی در جمهوری آذربایجان به منظور سپری کردن بقیه دوران محکومیت خود از مرز زمینی آستارا به میهن اسلامی منتقل شدند. وی اضافه کرد: با توجه به قوانین سختگیرانه دولت آذربایجان در برخورد با عاملین و مباشرین مواد مخدر اعم از مصرف، قاچاق و خرید و فروش، به هموطنان اعم از مقیم، مسافران و گردشگرانی که به مقصد آذربایجان مسافرت می‌کنند، توصیه می‌شود به منظور حفظ حرمت و شئون خود و خانواده و پرهیز از ابتلا به مجازات‌های سختگیرانه و حبس‌های طولانی‌مدت، قبل از اقدام به سفر، نسبت به قوانین و مقررات داخلی کشور آذربایجان آگاهی لازم را کسب کنند.
زندانیان ایرانی پس از ورود به کشور تحویل مراجع قضایی شدند. ‏

‏‏ آتش‌سوزی در تالاب میقان
سرویس شهرستانها: تالاب میقان بامداد دیروز دچارآتش‌سوزی شد ولی از آنجا که در فصل سرما قرار داریم، علت آتش‌سوزی نمی‌تواند طبیعی باشد و بررسی برای کشف علت آتش‌سوزی ادامه دارد.
رضا میرزایی معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بااشاره‌ به حضور مدیر بحران استان مرکزی و معاون عمرانی استانداری از ساعات اولیه آتش‌سوزی در محل حادثه، گفت: متاسفانه به دلیل شرایط خاص تالاب، همکاری خوب منابع طبیعی و آتش نشانی با محیط‌بانان و اداره کل حفاظت محیط زیست مرکزی تاثیری در خاموش کردن آتش نداشت.‏
او افزود: خشکسالی و عدم بارش مناسب منجر به خشک شدن نی‌ها و آمادگی آن‌ها برای گسترش آتش شده و همه این عوامل منجر به ارسال درخواست استان برای اعزام بالگردهای اطفای حریق شده که موضوع در دست بررسی است.‏

آتش‌سوزی در کارخانه کاراپلاستیک سیرجان
کرمان: آتش‌سوزی در کارخانه کاراپلاستیک منطقه ویژه اقتصادی سیرجان در استان کرمان به بخش‌های مختلف این کارخانه خسارات هنگفتی وارد کرد.
مدیر این کارخانه گفت: تاسیسات یکی از سالن‌های کارخانه به دلیل نامعلومی آتش گرفت و براثر تداوم این آتش‌سوزی سالن‌های تولید، تاسیسات، انبار و مواد اولیه کارخانه کاراپلاستیک سیرجان نیز به کلی در آتش سوخت.
نصرالله فاخر افزود: این کارخانه با ۶۰ نیروی انسانی ماهانه ۱۳۰ تن انواع فوم‌های سبک برای سقف ساختمان تولید می‌کرد.

۳ جوان گمشده در جنگل‌های سراوان رشت نجات یافتند
رشت: معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از یافتن ۳ جوان گمشده در جنگل‌های سراوان خبر داد. شهرام مومنی افزود: این ۳ جوان ۲۱، ۱۸ و ۱۷ ساله که پس از گردش و منحرف شدن از مسیر، راه خود را گم کرده و دیگر قادر به بازگشت از جنگل‌های سراوان نبودند، با تلاش دو ساعته آتش نشانان و۳ نفر از اهالی پیدا شدند.

مرگ خاموش مادر و کودک بجنوردی ‏
بجنورد: سرپرست آتش نشانی بجنورد گفت: یک مادر و کودک بجنوردی به دلیل گازگرفتگی جان باختند. مجید گریوانی افزود: حادثه در یکی از خانه‌های خیابان نیروگاه رخ داد. نصب آبگرمکن در محیط محدود رختکن حمام سبب حادثه گازگرفتگی شد.

نسخه مناسب چاپ