اردوغان خطاب به وزیر خارجه امارات: حد خودت را بدان !
سرویس خارجی: توهین وزیر خارجه امارات به ترکیه‌ای‌ها در واکنش به حمایت آنکارا از «دوحه» و شرکت هیات ترکیه ای در مراسم روز ملی قطر، با واکنش تند اردوغان و تشدید تنش‌ها در روابط آنکارا – ابوظبی منجر شد.
رئیس جمهوری ترکیه در این رابطه گفت: اماراتی‌ها قبل از هر اظهار نظری درباره ما، حد و حدود خود را بشناسند . اردوغان ادامه داد: زمانی که «فخرالدین پاشا»، جد ما و قهرمان ترکیه، از «مکه » و«مدینه» دفاع می‌کرد، جد شما کجا بود که اکنون به ما بهتان می‌زنید؟
وی افزود: ترکیه به کسانی که از روی نادانی و ناآگاهی به تاریخ این کشور و به شخص «فخرالدین پاشا» جسارت کنند، در زمان مناسب خود پاسخ می‌دهد ومتاسفانه برخی که در نزدیکی مدینه هستند بدون هیچ شرمی به ما تهمت می‌زنند. رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: این اظهارات نشان می دهد که شما ملت ترکیه و همچنین اردوغان را نمی‌شناسید و هیچ شناختی از اجداد او نیز ندارید.به گفته اردوغان، هدف برخی دولتمردان عربی از دشمنی با ترکیه، سرپوش گذاشتن بر ناتوانی، عدم درایت و خیانت خودشان است. وی افزود: امپراتوری عثمانی مدینه را در جنگ اول جهانی از دست اشغالگران رهانیده است.اردوغان همچنین در ادامه بدون اشاره به نام رژیم صهیونیستی گفت: ما خیلی خوب می‌دانیم که آنها (اماراتی‌ها و سعودی‌ها) با چه کسانی همکاری دارند و در زمان مناسب درباره این روابط نیز سخن خواهیم گفت! در همین حال وزارت خارجه ترکیه، کاردار امارات را در اعتراض به این توهین احضار کرد.

نسخه مناسب چاپ