اظهارات ضد پاکستانی معاون ترامپ خشم مقامات پاکستانی را بر انگیخت
سرویس خارجی:اظهارات ضد پاکستانی «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سفر به افغانستان، واکنش تند مقامات اسلام آباد را در پی داشت.
مایک پنس در این سفربا بیان این که،پاکستان سال‌هاست به طالبان و گروه‌های تروریستی دیگر پناه داده اما آن دوران دیگر به سر آمده است، به پاکستان هشدار داد از پناه دادن به گروه‌هایی که با دولت افغانستان می‌جنگند، دست بردارد.در همین رابطه،«محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در پاسخ به اظهارات پنس گفت: واشنگتن نباید شکست خود در افغانستان را به گردن اسلام‌آباد بیندازد.فیصل با بیان این که، برای برقراری امنیت در منطقه باید به مکانیسم مذاکرات توجه ویژه کرد،افزود: با اتهام زدن به سایر کشورها و شکست خود را به دوش دیگران انداختن مساله حل نخواهد شد.
در همین حال،«اعزاز احمد چوهدری»، سفیر پاکستان در آمریکا نیز،با ابراز تاسف از عدم توجه و احترام به ۷۰‌هزار قربانی پاکستان در جنگ با تروریسم، آن را نگران کننده دانست.
همچنین ،ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان در واکنش به اظهارات مایک پنس گفت:نیروهای پاکستانی اقدامات موثری علیه تروریست‌ها انجام دادند و هیچ کس تاکنون اقدامات این کشور را در مقابله با تروریسم انجام نداده است.
در تحولی دیگر،«شاهد خاقان عباسی»، نخست وزیر پاکستان اعلام کرد:خواهان روابط خوب با کشورهای همسایه هستیم اما این موضوع و درخواست برای امنیت پایدار به معنای ضعف اسلام‌آباد نیست. در چنین شرایطی،ایالات متحده آمریکا در بیانیه ای، حزب «ملی مسلم لیگ» پاکستان از گروه‌های وابسته به «جماعت الدعوه» را به فهرست گروه‌های تروریستی افزود.

نسخه مناسب چاپ