خط ارتباطی مردم با اطلاعات
فقط حرف نزنیم! عمل کنیم
در خبرها آمده بود، آبونمان از قبض گاز حذف شده است. در حالی که در ۲۵ آذرماه قبض جدید گاز را که دریافت کردم مبلغ ۱۰ هزار تومان آبونمان در آن درج شده بود. از مسئولان تقاضا می‌کنم فقط حرف نزنند عمل کنند.
مشترک روزنامه اطلاعات

یک تشکر و یک گلایه
از اینکه گزارشی راجع به دهقان فداکار چاپ کردید از شما تشکر می‌کنم، ولی گله‌ای هم دارم که چرا خبر تجمع بازنشستگان جلوی مجلس شورای اسلامی را چاپ نکردید؟ صدها نفر با عصا و واکر و حتی با ویلچر آمده بودند، دریغ از یک خبرنگار که دردشان را بنویسد و منعکس کند! انتظار ما از روزنامه اطلاعات بیشتر بود
رفیع‌زاده از تهران

ما از تنهایی دق کردیم
ما سالمندان که تک و تنها در خانه‌ها به سر می‌بریم دق ‌کردیم، به ما سخت می‌گذرد یک بار دیگر از شهرداری تقاضا کردم که با پول خودمان هفته‌ای یک‌بار برنامه‌ای ترتیب دهند و ما را به گردش ببرند و برنامه‌هایی ترتیب دهند تا سرگرم شویم. این کار در بسیاری از کشورها مرسوم است.
شهروندی از تهران

مسئولان چاره‌اندیشی کنند
می‌خواستم به مسئولان که با افتخار اعلام می‌کنند امسال حقوق کارمندان ۱۰‌درصد افزایش می‌یابد بگویم این افزایش فقط به نفع افرادی است که حقوق بالا دریافت می‌کنند و برای کسانی که یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند، بسیار ناچیز است. از مسئولان تقاضا می‌کنم برای این موضوع چاره‌اندیشی کنند.
کاظم پارسایی از خمام

قابل توجه نمایندگان محترم مجلس
با توجه به اینکه جناب دکتر نیلی از متخصصان دلسوز این مملکت که اعلام کرد ۵ قانون بودجه داشتیم اما اجرا نشد یعنی نمایندگان سر و ته آن را در مراحل تصویب زدند. از نمایندگان محترم مجلس تقاضا می‌کنم ایرادهای منطقی بودجه‌ای که اکنون در مجلس مطرح است، عاقلانه آن را حذف و اصلاح کنند نه به دلیل مسائل دیگر.
مدیر بازنشسته سازمان مدیریت

ضرورت کامپیوتری‌شدن کنتورهای آب، برق و گاز
من نمی‌دانم تاکنون کنتورهای آب، برق و گاز کامپیوتری شده است یا خیر. اما برخی مسئولان چند سال پیش وعده آن را داده بودند که اشخاص سالمند و ناتوان احتیاج نخواهند داشت در خانه را برای قرائت کنتورها به روی مأموران آب، برق و گاز باز کنند بلکه ادارات از مرکز، کنتورها را می‌خوانند.
تلفن به خط ارتباطی

محصولات چینی در پایین‌ترین سطح کیفیت جهانی است
در روزنامه اطلاعات مورخ ۲۵ آذرماه از قول وزیر صنعت، ‌‌معدن و تجارت آمده بود اقتصاد دو کشور ایران و چین مکمل یکدیگرند.
بسیار متعجب شدم زیرا آنچه تاکنون از چین به ایران وارد شده است در پایین‌ترین سطح کیفیت جهانی است.
خواننده روزنامه اطلاعات

۱۰ سال انتظار برای دریافت سود سهام عدالت
آیا در سایر کشورها هم قشر وسیعی از مردم مورد تمسخر مسئولان قرار می‌گیرند که دارندگان سهام عدالت قرار گرفته‌اند که پس از گذشت ۱۰ سال برای پرداخت سود سهام هر روز بازی در می‌آورند؟!
تماس با خط ارتباطی

کاهش قدرت خرید مردم با گران‌شدن حامل‌‌های انرژی
می‌خواستم درباره بودجه سال ۹۷ بگویم برای افراد متمکن و پولدار تفاوتی ندارد قیمت بنزین و اقلام دیگر چه مقدار افزایش یابد.
طبقات پایین جامعه هم از این مواهب برخوردار نیستند. اما افراد طبقه متوسط با گران‌شدن حامل‌های انرژی، نان و سایر اقلام، قدرت خریدشان کاهش می‌یابد در نتیجه در تنگنا قرار می‌گیرند.
خواننده روزنامه اطلاعات

تشکر از مسئول واحد پستی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ
از زحمات ارزشمند و صادقانه جناب آقای عبدالحسین راستیان اردستانی مسئول محترم واحد‌پستی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ که در ارسال به موقع مرسولات پستی مددجویان به دستگاه‌های قضایی و اداری به مددجویان این ندامتگاه خدمت می‌کند و از خود حسن نیت نشان می‌دهد، تشکر و قدردانی می‌کنیم.
مددجویان ندامتگاه تهران بزرگ

تشکر از دادیار اجرای احکام دادسرای انقلاب شهرری
از زحمات بی‌شائبه سرکارخانم کنعانی دادیار محترم اجرای احکام شعبه اول دادسرای انقلاب شهرری تشکر و قدردانی می‌کنم.
قاطعیت ایشان در اجرای احکام موجب رهایی من از دام اعتیاد شد.
مددجوی اردوگاه فشافویه

قابل توجه سازمان بازرسی کل کشور
افزایش شدید سودآوری شرکت‌های تولید‌کننده سنگ‌آهن در بورس تهران بیانگر سود‌آوری انحصاری این شرکت‌ها ناشی از تملک معادن عظیم سنگ آهن در کشور است. از سوی دیگر، متأسفانه دولت به وظایف خود مبنی بر افزایش عواض صادرات سنگ‌آهن برای جلوگیری از خام‌فروشی منابع ارزشمند سنگ‌آهن کشور عمل نمی‌کند.
به نظر من بهتر است سازمان بازرسی کل کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی جلو بی‌توجهی دولت به صادرات گسترده سنگ‌‌‌آهن خام از کشور را بگیرند و با افزایش عوارض صادرات سنگ‌آهن به جلوگیری از خام‌فروشی منابع سنگ‌آهن کشور کمک کنند.
تماس با خط ارتباطی

بازی با مستمری‌بگیران!
مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی که اغلب بین یک تا دومیلیون تومان حقوق می‌گیرند بسیار برایشان پیش می‌آید که مبلغ پرداختیشان کمتر می‌شود، وقتی مراجعه می‌کنیم، می‌گویند ببخشید اشتباه شد! آخر اشتباه یک‌بار، دوبار… چندبار اتفاق می‌افتد؟ آیا این بازی با مستمری‌بگیران نیست؟
شهروندی از تهران

ضوابط تغییر کند
روابط عمومی شهرداری منطقه یک در پاسخ به انتقاد یک خواننده در مورد بلندمرتبه‌سازی در کوچه‌های کم‌عرض گفته‌است، مجوز این ساختمان‌ها از سوی کمیسیون ماده۵ و مطابق با ضوابط صادر شده است! عرض من این است که مشکل همین ضوابط هستند که باید تغییر کنند، این چه ضوابطی است که اجازه چنین ساخت و سازهایی را می‌دهد؟
جعفری از تهران

تشکر از یک قاضی
از قاضی شعبه۲۴ دیوان عدالت اداری که به یک مشکل چندساله طی چند ماه رسیدگی کرد و براساس اسناد و مدارک رأی قانونی صادر نمود تشکر می‌کنم و همچنین از دفترشان که باروی گشاده با مراجعان برخورد می‌کنند تقدیر می‌کنم.
شهروندی از تهران

سوال از دادگاه‌های انقلاب
با اینکه دادگاه‌های انقلاب با مفسدان اقتصادی برخورد قاطع می‌کند ولی سوال داریم که چرا هنوز با همدستان آقای خاوری و کسانی که او را فراری داده‌اند برخورد قاطع به عمل نمی‌آورند؟
یک هموطن

پاسخ مسئولان

پاسخ مترو تهران:
با سلام، احتراماً خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در آن روزنامه، پنج‌شنبه مورخ ۹ر۹ر۱۳۹۶ صفحه ۱۳ با عنوان: ۵۳ پله در یک ایستگاه مترو، پاسخ زیر در همان صفحه به چاپ برسد:
با سلام، احتراماً ضمن تشکر از این مسافر گرامی، به اطلاع می‌رساند: ایستگاه دروازه دولت دارای جایگاه نصب آسانسور بوده و نصب این وسیله و همچنین پله برقی، در دستور کار شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) قرار دارد.

نسخه مناسب چاپ