اختصاص ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به چایکاران
به ازای هر هکتار باغ چای ۲ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت می‌دهیم و بنا داریم تا سقف ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه کنیم.
محمدولی روزبهان رئیس سازمان چای کشور در گفتگو با فارس در مورد آخرین وضع پرداخت مطالبات چایکاران، اظهار داشت: ۸۰ درصد مطالبات چایکاران معادل ۱۶۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
وی به کاهش بارش‌های جوی طی امسال اشاره کرد و گفت: به همین دلیل ۲۲ درصد کاهش برداشت برگ سبز چای داشته‌ایم، اما این را هم باید گفت که میزان نزولات جوی معادل سال ۹۳ بوده است که در آن سال ۶۵ هزار تن برگ سبز چای برداشت شد، ولی به دلیل انجام کارهای به‌زراعی و احیای باغات رها شده چای امسال این رقم ۱۰۸ هزار تن بوده است.
رئیس سازمان چای همچنین به افزایش پرداخت وام‌های به‌زراعی از طرف صندوق حمایت از توسعه چای کشور اشاره کرد و گفت: پرداخت وام با کارمزد ۴ درصد از سال ۹۴ آغاز شده که رقم آن چشمگیر نبود، ولی امسال تاکنون حدود ۶ میلیارد تومان به ۴۶۵۰ چایکار پرداخت کرده‌ایم که صرف تأمین هزینه‌های جاری و رسیدگی به باغات چای می‌شود.
وی همچنین از پرداخت وام سرمایه‌ای به چایکاران برای انجام کارهایی همچون آبیاری تحت فشار و احیای باغات خبر داد و گفت: امیدواریم با اعطای وام‌های ارزان قیمت بتوانیم در راستای توسعه کشت چای و رسیدن تا مرز خودکفایی پیش برویم.

نسخه مناسب چاپ