آسیا تایمز:
ایران امید نخست آسیا برای درخشش در جام جهانی است
 

سایت آسیا تایمز در گزارشی از تیم ملی ایران به عنوان امید نخست آسیا برای شگفتی‌سازی در جام جهانی نام برد.
به‌ گزارش سایت اینترنتی آسیا تایمز، فوتبال آسیا برای نخستین‌بار با پنج تیم در جام جهانی خواهد بود. یکی از این تیم‌ها، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است که در گروه سختی در جام جهانی قرار گرفته است. ایران در دوره قبل جام جهانی عملکرد خیلی خوبی داشت و توانست در بازی با آرژانتین بازی خوبی به نمایش بگذارد. کار به همین جا ختم نشده است. ایران در انتخابی جام جهانی در ۱۰ مسابقه فقط دو بار دروازه‌ خود را باز شده دید و بدون شکست توانست به عنوان نخستین تیم از آسیا جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد. ایران حالا در جام جهانی در گروه سختی قرار گرفته است و باید با مراکش، پرتغال و اسپانیا دیدار کند که گروه سختی برای تیم‌ ‌ملی ایران است. اگر ایران همان‌طور که برای نخستین‌بار توانست دو صعود به جام جهانی را تجربه کند، در این دوره تاریخ‌سازی کند و بتواند به دور دوم راه یابد، مردم فوتبال دوست این کشور هیچ وقت آن را فراموش نخواهند کرد.
ایران امید نخست درخشش تیم‌های آسیایی در جام جهانی است. با توجه به تیم خوبی که کارلوس کی‌روش دارد می‌توان خیلی به موفقیت آن‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دل بست.
تلاش فدراسیون برای همراهی کی روش و برانکو در مسیر روسیه
همچنین مدت هاست برانکو ایوانکوویچ و کارلوس کی روش بر سر اجرای برنامه های آماده سازی تیم ملی و پرسپولیس با هم اختلافاتی پیدا کرده اند. حتی سال گذشته سرمربی تیم ملی در پی اعتراضی که برانکو نسبت به اردوی آماده سازی ملی پوشان در دوبی آن هم در بحبوحه بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان داشت، اقدام به لغو اردو و بازگرداندن ملی پوشان پرسپولیس به تهران کرد تا آتش اختلافات میان این دو مربی شعله ورتر از همیشه شود.
اما این بار بعد از قرعه کشی جام جهانی و مشخص شدن حریفان ایران در گروه Bکه از آن به عنوان گروه مرگ برای تیم ملی نام برده شد، کارلوس کی روش برنامه جامع تری برای آماده سازی ملی پوشان تدوین کرد که علنی شدن جزئیات این برنامه می تواند سرآغاز دوباره اختلافات و جنگ مربیان باشگاهی با سرمربی تیم ملی باشد؛ از جمله برانکو و کی روش چرا که قرمزها سهمیه بیشتری نسبت به سایر تیمها درتیم ملی دارند . به همین خاطر سران فدراسیون فوتبال با اذعان به این اتفاق از حالا دست به کار شدند تا در نشستی با سرمربی کروات پرسپولیس مانع شعله ور شدن آتش زیر خاکستر در فوتبال ایران شوند. از راهروهای فدراسیون فوتبال خبر می رسد مهدی تاج و سایر مدیران عالی رتبه فدراسیون در حال برنامه ریزی برای برگزاری نشستی با برانکو ایوانکوویچ هستند تا با این مربی کروات قبل از نشست هم اندیشی مربیان لیگ برتری با کارلوس کی روش که یکی دو هفته آتی در دستور کار قرار دارد، زمینه امضای “برجام فوتبالی” میان سرمربی پرسپولیس و تیم ملی بر سر برنامه جامع آماده سازی تیم ملی در راه جام جهانی را فراهم کنند.
نشستی که بعید به نظر می رسد کی روش در آن حضور داشته باشد تا فقط سران فدراسیون با تشریح ریز به ریز برنامه جامع تدوین شده از سوی این مربی پرتغالی برای برانکو نظر او را برای عملی شدن این برنامه جلب کنند. سرمربی پرسپولیس با ورود به فشرده ترین زمان کاری خود با این تیم در رقابت های داخلی و آسیایی همواره در اظهاراتی که داشت، خواستار در نظر گرفته شدن حق باشگاه ها بود؛ از همین رو باید منتظر ماند و دید نشست با سران فدراسیون تا چه اندازه می تواند این مربی کروات را (که خود سابقه حضور به عنوان سرمربی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۰۶ را داشته) برای قبول برنامه جامع کی روش قانع کند.

نسخه مناسب چاپ