عروس خانه‌های تاریخی ایران آراسته می‌شود
 

کاشان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر حوزه گردشگری کاشان گفت: خانه طباطبایی‌ها مورد بازسازی و مرمت قرار خواهد گرفت.
سیدمهدی رضوی‌زاده مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان با تاکید بر اهمیت بهسازی خانه‌های تاریخی گفت: خانه‌های تاریخی کاشان نشانه فرهنگ، معماری و ایدئولوژی حاکم بر سازمان فضایی شهری در دوره‌های متعدد هستند و نگهداری از آن‌ها مساوی با پیشگیری از تخریب فرهنگ و تمدن شهر است.
وی با اشاره به اینکه خانه طباطبایی‌ها به زودی مورد بازسازی و مرمت قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: چند سالی است که شهرداری کاشان مرمت این بنای عظیم را شروع کرده است، اما با توجه به تغییرات آب و هوایی و اهمیت استحکام این خانه تاریخی، تصمیم گرفته شد تا در مدت ۲ ماه دی و بهمن، بهسازی و مرمت به صورت کامل انجام شود.
او با اشاره به اینکه خانه طباطبایی با قدمتی حدود ۱۸۰ سال به همت حاج سید جعفر طباطبایی در عهد قاجار ساخته شده است، اظهارکرد: این خانه شامل سه بخش اصلی بیرونی، اندرونی و خدمه است که به دلیل داشتن گچبری‌ها و طراحی منحصر‌به‌فرد به عروس خانه‌های تاریخی ایران مشهور شده است.
رضوی‌زاده بیان کرد: مرمت و بهسازی خانه طباطبایی‌ها شامل، بهسازی ورودی‌ها، مرمت ابنیه و تاسیسات روشنایی و برقی است.
وی با اشاره به اینکه فصل جدید گردشگری کاشان نوروز خواهد بود، گفت: امیدواریم با بهسازی عروس خانه‌های تاریخی ایران بتوانیم به نحو بهینه در خدمت گردشگران باشیم.
مدیر حوزه گردشگری شهرداری کاشان افزود: در زمستان به دلیل سرما و شرایط آب و هوایی، شمار بازدید از این خانه به کمترین میزان می‌رسد و بهترین فرصت برای بهسازی فراهم خواهد بود و همچنین مراجعه‌کنندگان از سایر ابنیه مانند خانه عباسیان، بروجردی‌ها و حمام سلطان میر احمد می‌توانند بازدید کنند.
او با اشاره به اینکه مرمت و عروس خانه‌های تاریخی تداخلی در تولید سریال بانوی عمارت نخواهد داشت گفت:‌ معرفی خانه طباطبایی‌ها از شبکه سراسری می‌تواند در جذب و فعال‌سازی هر چه بیشتر گردشگری موثر واقع شود.

نسخه مناسب چاپ