اخبار کوتاه خارجی
 

پایان درخشان سال ۲۰۱۷ برای رضایی در لیگ بلژیک
ستاره ایرانی شارلروا در شب پیروزی پُر گل تیمش مقابل زولته وارِگم موجب اخراج یک بازیکن شد و گلزنی کرد.
به گزارش “ورزش سه”، تیم شارلروادر چارچوب هفته بیست و یکم ژوپیر لیگ بلژیک با بهره‌مندی از کاوه رضایی در خط حمله، در رگنبوگ استادیوم به مصاف زولته وارِگِم رفت.
کاوه رضایی ۱۴ دقیقه پس از شروع دیدار با زولته وارگم در محوطه جریمه به توپ رسید که قصد داشت آن را با یک چرخش تبدیل به گل کند؛ اما خطای مدافع هلندی حریف روی او یک پنالتی برای شارلروا رقم زد.ستاره ایرانی شارلروا پنالتی تیمش را برخلاف مسیر گلر زولته به سمت راست دروازه زد تا گل نخست مسابقه خیلی زود برای آنها ثبت شود. گتر اولایینا نیجریه‌ای، دومین بازیکن زولته بود که در دقیقه ۲۷ از زمین اخراج شد تا کار برای یاران رضایی راحت‌تر شود؛ شارلروا از ۹ نفره بودن حریفش نهایت بهره را برد و سه بار دیگر به گل رسید که کاوه روی گل چهارم تیمش به فرانسیس انگانگا، پاس داد تا او پاس گل تیمش را بدهد.یاران رضایی بعد از دو هفته ناکامی در پیروزی، با برد پُر گل ۴ بر صفر مقابل زولته وارگم ۴۲ امتیازی شدند و جایگاه دوم خود در جدول ژوپیر لیگ بلژیک را تثبیت کردند.کاوه رضایی برابر زولته ، موفق شد دهمین گل فصلش را به ثمر رساند تا در کنار ایساک سلین، مهاجم واسلند بِوِرِن در صدر جدول گلزنان ژوپیر لیگ بلژیک قرار بگیرد و پایان درخشانی در سال ۲۰۱۷ داشته باشد.

قهرمان شطرنج زنان جهان مسابقات عربستان را تحریم کرد
آنا موزیچوک، قهرمان دو دوره مسابقات جهانی شطرنج اعلام کرد که در مسابقات قهرمانی جهان در عربستان شرکت نخواهد کرد، زیرا دولت عربستان با زنان مانند انسان‌های درجه دو رفتار می‌کند.
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از گاردین، مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان در عربستان در حال برگزاری است. این مسابقات دو میلیون دلار جایزه دارد اما آنا موزیچوک، قهرمان دو دوره جهان اعلام کرد به دلیل رفتار تبعیض آمیز سعودی‌ها با زنان در این مسابقات شرکت نمی‌کند. آنا موزیچوک در فیسبوک خود درباره حضور نیافتن در مسابقات عربستان، اعلام کرد: من قهرمانی‌های خود را یکی یکی از دست خواهم داد، زیرا تصمیم گرفتم که به عربستان نروم، با محافظ بیرون نروم و در کل احساس انسان درجه دو بودن نکنم. ‌دقیقا یک سال پیش من دو قهرمانی کسب کردم و خوشحال‌ترین فرد در دنیای شطرنج بودم اما این بار ناراحتم. با این حال بر اصول خود پایبند می مانم و مسابقات را از دست می‌دهم. می‌توانستم در این مسابقات مقام‌های بیشتری را کسب کنم.فدراسیون جهانی شطرنج تلاش زیادی کرد تا مسئولان عربستانی را متقاعد کنند قوانین لباس پوشیدن را آسان‌تر کنند. عربستان از شطرنج بازان درخواست کرده است که عبا بپوشند و از لباس‌های سفید سنتی عربستان استفاده کنند.

مسعود شجاعی به آ.ا. ک آتن پیوست
هافبک ایرانی بعد از اتمام قراردادش با پانیو نیوس موافقتش را برای پیوستن آ.ا. ک آتن اعلام کرد تا راهی این تیم شود.
به‌ گزارش گاتزتا ، مسعود شجاعی، هافبک ایرانی که نزدیک به یک و نیم سال در فوتبال یونان فعالیت کرد، در نهایت قراردادش را با این باشگاه فسخ کرد. بعد از جدایی این بازیکن پانیونیوس و مذاکرات صورت گرفته شجاعی موافقت خودش را برای پیوستن به آ.ا. ک آتن اعلام کرد تا شجاعی از همین زمستان بازیکن تیم آ.ا. ک آتن باشد.قرارداد شجاعی با تیم جدید خود فعلا تا پایان فصل اعتبار دارد ، ولی در صورت رضایت طرفین در پایان فصل برای یک سال دیگر تمدید خواهد شد. آ.ا. ک آتن بعد از المپیاکوس در رده دوم لیگ یونان قرار دارد.

بوندسلیگا پرتماشاگرترین لیگ اروپا در سال ۲۰۱۷
تماشاگران آلمانی در سال ۲۰۱۷ بیش از دیگر کشورهای اروپایی از روی سکوها رقابت‌های باشگاهی کشورشان را دنبال می‌کنند.
به‌ گزارش آس، بوندسلیگا آلمان رقابت‌هایی است که بیش از همه ورزشگاه‌هایش پر می‌شود. این لیگ، پر تماشاگرترین رقابت‌های اروپا در سال ۲۰۱۷ بود. در این سال در آلمان ۱۵۳ بازی برگزار شد که ۶ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۲۳۲ نفر آنها را از نزدیک تماشا کردند و میانگین ۴۴ هزار و ۳۳۵ نفر را به ثبت رساندند. پس از بوندسلیگا، لیگ برتر انگلیس (با در نظر نگرفتن آخرین هفته‌ برگزار شده) قرار دارد و میانگین ۳۸ هزار و ۲۱ نفر را به ثبت رسانده است. جایگاه سوم به لالیگا اختصاص دارد که میانگین ۲۷ هزار و ۱۷۵ نفر ثبت رسیده است.در چهارمین جایگاه، سری A ایتالیا قرار دارد. میانگین حضور آنها ۲۴ هزار و ۴۸۱ نفر است و سپس لیگ یک فرانسه با میانگین ۲۱  هزار و ۸۵۹ نفر است.

نسخه مناسب چاپ