عزم واشنگتن برای افزایش شمار نظامیان آمریکا درافغانستان
سرویس خارجی: فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در افغانستان از افزایش چشمگیر نظامیان آمریکایی در سال ۲۰۱۸ میلادی در این کشورخبر داد.
ژنرال «جان نیکلسون» به خبرنگاران با بیان این که بیش از ۱۰۰۰مشاور نظامی در میدان‌های جنگ در کنار نیروهای امنیتی افغان حضور دارند، گفت: در سال آینده میلادی مشاوران نظامی و نیروهای جنگی بیشتری به افغانستان اعزام خواهند شد.این در حالی است که،این مشاوران نظامی توسط نیروهای پشتیبانی رزمی آمریکایی حمایت خواهند شد.
در چنین شرایطی،مقامات محلی در ولایت«هلمند» ازانفجار انتحاری یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی فرماندهی پلیس شهر «لشکرگاه» واقع دراین ولایت خبر دادند.
در تحولی دیگر،در حالی که نمایندگان پارلمان افغانستان بارها از پرواز شبانه بالگردهای ناشناس در افغانستان و حمایت آنان از اعضای وابسته به داعش ابراز نگرانی کرده‌اند، «اشرف غنی» رئیس جمهوری این کشور با اجرای طرح کنترل حریم هوایی افغانستان موافقت کرد.
دفتر ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: طرح اداره هوانوردی افغانستان برای کنترل حریم هوایی این کشور توسط رادارهای سراسری مورد تصویب قرار گرفته است.

نسخه مناسب چاپ