حمله به کلیسایی در جنوب «قاهره» با ۱۰ کشته
سرویس خارجی: حمله تروریست‌ها به کلیسای «مارمینا» در جنوب «قاهره»، پایتخت مصر در آستانه جشن‌های سال نوی میلادی، به کشته شدن ۱۰نفر و زخمی شدن پنج تن دیگر انجامید.
وزارت بهداشت مصر در همین رابطه اعلام کرد: در پی حمله تروریستی به کلیسایی در منطقه «حلوان»، در جنوب قاهره، ۱۰ تن کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند.شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد: دو تروریست نقاب دار سوار بر یک موتور سیکلت از خیابان «احمد بدوی»، در مجاورت کلیسای «مارمینا» وارد شدند و پس از پیاده شدن، به محل استقرار نیروهای امنیتی نزدیک شدند و به سوی آنهاشلیک کردند.به گفته این شبکه خبری، مهاجمان تلاش کردند تا وارد ساختمان این کلیسا شوند . به گزارش منابع خبری، نیروهای امنیتی مصر نیز توانستند یک مهاجم را به هلاکت برسانند. منابع امنیتی نیز گفتند که تروریست دیگر که حامل سلاح و یک بمب بود پیش از ورود به کلیسا و انجام حمله انتحاری دستگیر شد.همچنین خبرنگار اسکای نیوز گزارش داد که پلیس مصر دو بمب را در اطراف این کلیسا در منطقه «حلوان» خنثی کرده است.همزمان با این حمله، برخی رسانه‌ها از کشته شدن هفت نظامی مصری دیگر از جمله فرماندار نظامی شهر «بئر العبد» در حمله عناصر تروریستی به «العریش» در منطقه «سینا» خبر دادند.شبکه الجزیره قطر در این رابطه گزارش داد، هفت نظامی مصری از جمله سرهنگ «احمد الکفراوی»، فرمانداری نظامی شهر «بئر العبد»، واقع در منطقه «سینا» به هنگام بازگشت به این شهر هدف حملات افراد مسلح قرار گرفتند‌ و کشته شدند.
* لیبی
نیروهای ارتش لیبی به فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» موفق شدند منطقه «خربیش»، آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در شهر «بنغازی» را آزاد کنند. منابع امنیتی این کشور گزارش دادند که نیروهای ارتش لیبی به فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» توانستند در ادامه عملیات چند روزه، منطقه «سیدی خربیش» را در غرب شهر «بنغازی» آزاد کنند.

نسخه مناسب چاپ