برپایی جشن هفتاد و یکمین سالروز تولد استاد محمد رضا لطفی در نیاوران
 

هفتاد و یکمین سال روز تولد استاد محمد رضا لطفی با حضور جمعی از چهره های نام آشنای موسیقی ایران و اعضای گروه های عارف و شیدا جمعه ۱۵ دی در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، این برنامه همچون دو دوره گذشته توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و با مشارکت مکتب خانه میرزا عبدالله برگزار می‌شود‌.
در هفتادویکمین سال روز تولد استاد محمد رضا لطفی قرار است تعدادی از استادان نام آشنا و مطرح موسیقی در خصوص ابعاد هنری و شخصیتی محمد رضا لطفی سخن بگویند و در ادامه به یاد او قطعاتی را برای حضار بنوازند .
محمد رضا لطفی ردیف دان،آهنگساز،پژوهش گر و … از برجسته ترین نوازندگان ساز های ایرانی در دوران معاصر بود .وی همچنین یکی از بنیان گذاران کانون فرهنگی و هنری چاووش، سرپرست گروه شیدا و موسس مکتب‌خانه میرزا عبدالله بود. به گواهی هنرمندان نام آشنایی که روزگاری محضراو را درک کرده اند، دانش بالای موسیقی و درک درست از موسیقی و بداهه نوازی از خصوصیت بارز هنر او بود .‌گفتنی است هفتاد و یکمین سال روز تولد استاد محمد رضا لطفی جمعه ۱۵ دی ماه ساعت ۱۹ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود . حضور در این برنامه برای کلیه علاقه مندان آزاد است.

نسخه مناسب چاپ