قدردانی کلیمیان از کمیته‌امداد
کلیمیان ایران با ارسال نامه‌ای به مهندس فتاح بابت حمایت ویژه کمیته‌امداد از مددجویان کلیمی تشکر کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیامک مره‌صدق، نماینده ایرانیان کلیمی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد از این نهاد بابت حمایت ویژه از کلیمیان تحت حمایت تشکر کرد.
مره‌صدق در این نامه عملکرد کمیته امداد را نشانه بارزی از پایبندی مسئولان نظام به قانون اساسی، وصایای امام راحل و اوامر مقام معظم رهبری در توجه ویژه به پیروان ادیان توحیدی خوانده است.
همچنین انجمن خیریه کوروش (وابسته به انجمن کلیمیان تهران) در نامه‌ای جداگانه از کمک‌های کمیته امداد به نیازمندان و اقشار کم‌ درآمد جامعه کلیمی قدردانی کرده است.
بستۀ تشویقی کمیته امداد برای کارفرمایان
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به این که ۴۰۰هزار نفر در استان تهران از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند، گفت: با اجرای طرح پالایش مددجویی، ۳۰هزار مددجوی تحت حمایت آماده اشتغال شناسایی‌شده است که برای طرح‌های کارانگیزی، توان‌افزایی، خودکفایی، کارآفرینی و کاریابی در گروه سنی جوانان ۱۵تا ۲۹سال و همچنین زنان سرپرست خانوار که امکان کار کردن دارند، در این گروه جای می‌گیرند.
به گزارش ایسنا، محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، که در نشستی دوجانبه با مدیرکل توسعه و ترویج صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بررسی راهکارهای ارائه خدمات آموزش تخصصی و ایجاد اشتغال در بخش صنایع‌دستی و گردشگری برای مددجویان کمیته امداد استان تهران شرکت کرده بود، با اشاره به اینکه ۸۰درصد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در حوزه خدمات فعالیت می‌کنند، افزود: شش درصد از مددجویان در بخش صنایع‌دستی، سه درصد کشاورزی و سه درصد دیگر هم در بخش حمل‌ونقل فعالیت می‌کنند.
ولیئی بیان کرد: کمیته امداد برای ایجاد اشتغال و خوداتکایی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته است، وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به مبلغ پنج‌تا ۲۰میلیون تومان و در صورت توسعه طرح تا سقف ۵۰میلیون تومان با بازپرداخت بلندمدت در نظر گرفته‌شده است. مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به ارائه خدمات آموزش‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت مهارتی به جامعه هدف تحت حمایت، گفت: افزایش سطح دانش فنی و مهارتی افراد و آمادگی کارجویان برای ورود به بازار کار یکی از اهداف ارائه آموزش‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت توسط این نهاد است؛ هزینه آموزش مددجویان تحت حمایت به‌صورت ۱۰۰درصد توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود. وی با بیان اینکه هم‌اکنون با حمایت و نظارت این نهاد ۵۰۰ طرح صنایع‌دستی توسط مددجویان کمیته امداد استان تهران در حال اجراست، افزود: این تعداد طرح در بخش‌هایی ازجمله چوب، سفال، تابلو فرش، پارچه و پوشاک فعالیت می‌کنند که تحت نظارت ناظران کمیته امداد استان تهران است. ولیئی با اشاره به اینکه کمیته امداد به هر یک از کارفرمایان که برای مددجویان این نهاد اشتغال ایجاد کنند تسهیلات با بازپرداخت بلندمدت پرداخت می‌کند، گفت: طبق این طرح کارفرمایان در صورت استخدام مددجویان تحت حمایت این نهاد می‌توانند از تسهیلاتی که به جامعه هدف این نهاد پرداخت می‌شود بهره‌مند شوند .
مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: کمیته امداد برای استفاده از ظرفیت کارفرمایان بسته‌های تشویقی در نظر گرفته است که این بسته‌ها برای تعامل با کارفرمایان شرکت‌ها و کارگاه‌ها باهدف ایجاد انگیزه برای به‌کارگیری مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق پرداخت حق بیمه سهم کارفرما برای دو سال در نظر گرفته‌شده است. علی حاجی شیزری، مدیرکل توسعه و ترویج صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هم در این نشست آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با کمیته امداد به‌ویژه درزمینۀ ایجاد اشتغال برای مددجویان اعلام کرد و گفت: زمینه‌های مختلفی برای همکاری دو نهاد وجود دارد که می‌توان با فراهم کردن بستر مناسب برای جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد برای ارائه آموزش‌های تخصصی، بازاریابی فروش، حضور در نمایشگاه‌ها، ارائه خدمات مشاوره، نظارت و اشتغال‌زایی کمک شایانی کرد.

نسخه مناسب چاپ