داعش مسئولیت حمله تروریستی به سن‌پترزبورگ روسیه را برعهده گرفت
سرویس خارجی: گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله چهارشنبه گذشته به یک مرکز تجاری در شهر سن‌پترزبورگ روسیه را که ۱۳زخمی برجا گذاشت، بر عهده گرفت.
داعش در وب‌سایت اعماق که سخنگوی این گروه تروریستی محسوب می‌شود، اعلام کرد حمله به یک مرکز تجاری در شهر سن‌پترزبورگ روسیه در روز چهارشنبه گذشته که در پی آن ۱۳ تن مجروح شدند، کار این گروه بود.مقام‌های امنیتی روسیه تحقیقات درباره این انفجار را که گفته می‌شود ناشی از انفجار یک بمب دست‌ساز بود، آغاز کرده‎ اند.
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، پنجشنبه اعلام کرد که انفجار سن‌پترزبورگ اقدامی تروریستی بوده است.در این حال رئیس جمهوری روسیه با تشدید قانون مجازات حبس برای عاملان اقدامات تروریستی موافقت کرد.
پوتین، با ایجاد اصلاحات در قانون جنایی این کشور موافقت کرد که خواستار تشدید مجازات جرائم تروریستی تا حبس ابد می‌شود.این قانون بر مسئولیت ارتکاب جرائم تروریستی مانند حمایت مالی از تروریسم، تشویق به انجام اقدام تروریستی، جذب عناصر جدید در گروه‌های تروریستی یا هر نوع دیگر از مشارکت در فعالیت تروریستی تأکید دارد. قانون مذکور برای افرادی که اقدام به جذب تروریست‌ها می‌کنند، مجازات حبس بین ۸ سال تا ۲۰ سال به همراه پرداخت غرامت ۳۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار روبل اعمال می‌کند و این مدت حبس می‌تواند برای همیشه باشد.
خبر دیگر اینکه دبیرکل ناتو با تاکید بر اهمیت حفظ کانال‎ های ارتباطی با روسیه گفت در سال میلادی آینده سطح گفتگو میان روسیه و ناتو افزایش خواهد یافت.«ینس استولتنبرگ» گفت: احتمال افزایش دیدارها و همچنین استفاده از خطوط مستقیم تماس نظامی بین ناتو و روسیه وجود دارد.

نسخه مناسب چاپ