نخست وزیر معزول پاکستان از بیم مجازات به عربستان گریخت
سرویس خارجی:«نواز شریف»، نخست‌وزیر مستعفی پاکستان از ترس مجازات در پاکستان در بحبوحه انتشار گزارشی مبنی بر توافق میان خانواده‌اش و ارتش از این کشور خارج شد و به عربستان گریخت.
نواز شریف، قرار است در عربستان سعودی با پادشاه و ولیعهد این کشور دیدار کند و به بررسی مسائل مهم بپردازد.خانواده شریف با سه فقره پرونده فساد در ارتباط با رسوایی مالی روبرو بوده و در عین حال خانواده وی مدعی هستند این اتهامات با انگیزه سیاسی است.این در حالی است که،از زمانی که خانواده نخست‌وزیر مستعفی پاکستان با چندین پرونده فساد روبرو شده‌اند،‌ به دنبال کمک گرفتن از عربستان هستند.شریف ۶۷ ساله پس از رد صلاحیت به عنوان نخست‌وزیر توسط دادگاه عالی پاکستان در ۲۸ ژوئیه سال جاری میلادی، از رهبری حزب «مسلم لیگ»پاکستان شاخه نواز کناره‌گیری کرد.درتحولی دیگر ،ارتش پاکستان اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۸ کار حصارکشی مرز بین پاکستان- افغانستان را به پایان خواهد رساند.
ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: تا ۱۲ ماه دیگر، حدود ۹۲درصد از مرز بین دو کشور افغانستان و پاکستان حصار کشی می‌شود. این در حالی است که حدود ۱۵۰ کیلومتر از خط مرزی که مقام‌های پاکستانی آن را در برابر نفوذ شورشیان آسیب پذیر می‌دانند، حصار کشی شده‌است. مرحله دوم این طرح که ۴۰۰ کیلومتر دیگر را پوشش می‌دهد قرار است تا یکسال آینده تکمیل شود.

نسخه مناسب چاپ