هشدار روسیه به ژاپن در مورد نصب سامانه های دفاع موشکی
سرویس خارجی: روسیه با بیان این که مسکو برنامه استقرار سیستم دفاع موشکی در ژاپن را زیر نظر دارد، نسبت به نصب این سامانه ها در خاک ژاپن هشدارداد.
«سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر این که مسکو معتقد است که نصب سامانه های دفاع موشکی در ژاپن،تنها اهداف دفاعی ندارد،گفت: از مقامات ژاپنی می‌خواهیم که این مساله را در نظر بگیرند که آیا نقض معاهده پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد به نفع آنها است یا نه.
وی ادامه داد: موافقتنامه همکاری آمریکا و ژاپن در عرصه پدافند موشکی در سال ۲۰۰۶ امضا شده است ومطابق این توافقنامه دو کشور سامانه موشکی نسل جدید طراحی می کنند.
ریابکوف خاطرنشان کرد: سامانه های پدافند موشکی که در ژاپن مستقر شده، آمریکایی است و این سامانه ها قابلیت پرتاب موشک های رهگیر ، بالدار کوتاه و میانبرد را دارند.این در حالی است که ژاپن اعلام کرد: سیستم‌های دفاع موشکی که قرار است در این کشور مستقر شود، توسط توکیو کنترل شده است و تهدیدی برای روسیه و دیگر کشورهای همسایه نیست.
خبر دیگری حاکیست، رسانه حکومتی کره شمالی اعلام کرد: تا زمانی که تهدیدات اتمی آمریکا وجود دارند، پیونگ یانگ به تقویت دفاع از خود و به تقویت قابلیت حمله پیشگیرانه با محور قدرت اتمی ادامه می‌دهد.
این رسانه با بیان این که آمریکا مقصر تنش‌های خطرناک در منطقه شبه جزیره کره است،نوشت:دونالد ترامپ به سیاست خصومت آمیزی علیه کره شمالی متوسل شده که مقیاس آن از سیاست‌های دولت‌های پیشین امریکا ناچیزتر است.
در چنین شرایطی،مقامات کره جنوبی از توقیف یک فروند کشتی با پرچم پاناما به اتهام نقض تحریم‌های بین‌المللی و فروش نفت به کره شمالی خبر دادند.

نسخه مناسب چاپ