آمادگی ۳۰ کشور برای حضور در بازار بین المللی جشنواره فیلم فجر
مدیر بازار فیلم سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از آمادگی ۳۰کشور برای حضور در این رویداد هنری خبر داد و گفت: فراخوان حضور توزیع کنندگان داخلی در بازار فیلم فجر نیز اعلام شده است.

وحید اسفندیاری درباره آخرین اقدامات انجام شده درمورد برپایی بازار فیلم فجر اظهارداشت: تمرکز ما در هفدهمین بازار فیلم فجر، برای حضور خریداران خارجی و شرکت هایی

است که تا به حال از بازار فیلم ایران بازدید نکرده اند و امکان حضور آنان در کشور فراهم نشده است.

وی یادآور شد: فروشندگان و توزیع کنندگان فیلم های سینمایی، انیمیشن و مستند و همچنین خریداران خارجی فیلم های ایرانی و مسئولان و یا نمایندگان جشنواره های بین المللی فیلم در دنیا از جمله حاضران در هفدهمین بازار فیلم فجر خواهند بود.

مسئول برگزاری هفدهمین بازار فیلم فجر توضیح داد که تاکنون بیش از ۳۰کشور برای حضور در هفدهمین بازار جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده اند و فراخوان حضور در این بازار، برای شرکت ها و توزیع کنندگان ایرانی ارسال شد.

اسفندیاری ادامه داد: توزیع کنندگان و تهیه کنندگان ایرانی به مدت ۱۰روز فرصت دارند درخواست خود را برای حضور در بازار فیلم جشنواره فجر ارائه کنند.

وی از تغییر محل برگزاری بازار فیلم فجر خبر داد و گفت: این بازار که پیشتر در سالن همایش های برج میلاد و در طبقه فوقانی برگزار می شد امسال به طبقه دوم زیر برج انتقال می یابد و در فضای جدید غرفه های بهتری برای شرکت کنندگان دایر خواهد شد.

وی درباره حضور خریداران واقعی آثار ایرانی در بازار فیلم فجر یادآور شد: این بحث مفصلی است؛ بازار فیلم در ابتدا برای غرفه داران ایرانی و خریداران خارجی ایجاد شد و تعداد غرفه های ما در سال اول پنج غرفه بود که این تعداد بعدها به ۱۵عدد رسید.

اسفندیاری ادامه داد: وقتی تصمیم به سمت برگزاری بازار بین المللی گرفته شد کم کم برای خارجی ها این بازار محلی به عنوان پل ارتباطی میان منطقه، اروپا وآمریکا قلمداد شد و ما نیز به هدفمان در این بخش به عنوان بزرگترین بازار فیلم در منطقه باوجود مشکلات و کمبود های متعدد رسیدیم.

نسخه مناسب چاپ