حرف های جالب فوتبالی در سال ۲۰۱۳
 

کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، فرانک ریبری، زلاتان ابراهیموویچ و مارادونا، افراد سرشناسی هستند که حرف هایشان در سال ۲۰۱۳ از سوی فیفا به عنوان صحبت های برگزیده سال، انتخاب شده است.

فوتبال جهان در سال ۲۰۱۳ شاهد اتفاقات بسیاری بود و صحبت‌های جالبی نیز در بین اهالی فوتبال شنیده شد که نمونه‌هایی از آن را در زیر می‌خوانیم.

لیونل مسی: پس از دریافت چهارمین توپ طلا: ذهنم کار نمی کند. نمی دانم چه باید بگویم. این جایزه را به خانواده‌ام تقدیم می کنم.

فرانک ریبری: جای توپ طلا را در خانه‌ام مشخص کردیم. همسرم قرار است، آن را روی شومینه خانه بگذارد. من به توپ طلا فکر نمی کنم، ولی همسرم خیلی به آن فکر می کند.

کریستیانو رونالدو: اگر توپ طلا به من برسد، می دانم آن را کجا بگذارم.

خورخه والدانو: لیونل مسی، بهترین بازیکن جهان است؛ نفر دوم هم لیونل مسی مصدوم است. او، یک بازیکن خارق العاده است.

زلاتان ابراهیموویچ: جام جهانی، بدون من ارزش دیدن ندارد.

اسکار تابارس، سرمربی اروگوئه: ما استاد بازی های پلی اف هستیم. دهانتان را ببندید و ببینید، بازیکنانم در بازی مقابل اردن، چه خواهند کرد.

خولیو والدس، سرمربی پاناما پس از نرسیدن جام جهانی: آنچه امروز رخ داد، خیلی دردناک بود. هنوز نمی توانم باور کنم، چه چیزی رخ داده است.

جرارد پیکه: پس از چند سال بازی با یک سیستم خاص زیر نظر پپ گوآردیولا و تیتو ویلانووا، برده این سیستم بازی شدیم .

کارلو آنچلوتی:‌ آرسن ونگر، باید به خاطر اینکه «اوزیل» را به آنها دادیم، مرا به شام در رستوران دعوت کند.

گرت بیل، پس از امضای قرارداد با رئال مادرید: با یک پنی هم به رئال‌مادرید می‌آمدم.

رونالدینیو، پس از فتح کوپالیبرتادورس: آنها می گفتند، تمام شده ام؛ می‌گفتند، خائن هستم؛ می‌گفتند، دوران من تمام شده است. حالا چه می گویند؟

باشگاه رئال‌مادرید: مراتب همدردی خود را با تیتو ویلانوا، خانواده او و باشگاه بارسلونا اعلام می کنیم.

فرناندو تورس، پس از شکست مقابل برزیل در جام کنفدراسیون ها: از آن روز‌هایی بود که هر چقدر بازی می‌کردیم، نمی توانستیم به دروازه برزیل برسیم .

نیمار: احساس هیجان انگیزی دارم. بازی مقابل مسی، اینیستا و ژاوی، یک رویا بود که به حقیقت پیوست.

سر آلکس فرگوسن: حضور طولانی مدت در منچستر یونایتد، افتخار است. مدت‌ها به بازنشستگی فکر کردم. این تصمیمی نبود که یکشبه بگیرم.

ویسنته دل‌بوسکه: کاسیاس، اسطوره تیم ما محسوب می شود . همانطور که نمی توانستید از انگلیسی ها سوال کنید، چرا به پیتر شیلتون بازی دادید، از من هم نمی توانید بپرسید، چرا به کاسیاس بازی می‌دهم.

یورگن کلوپ: با آمدن پپ به بایرن، یک مورینیو – گوآردیولا دیگر در فوتبال و اینبار در آلمان خواهد دید.

نسخه مناسب چاپ