استقلال، صدرنشین جدید لیگ برتر فوتبال
 

تیم استقلال تهران با پیروزی مقابل راه‌آهن، صدرنشین جدید لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور شد.

تیم‌های فوتبال راه‌آهن و استقلال، دیروز در ورزشگاه تختی تهران به مصاف هم رفتند که نتیجه‌ این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه، پیروزی یک – صفر آبی‌پوشان تهرانی بود. تک گل استقلال را مهدی نظری در دقیقه ۶۷ به ثمر رساند.

دیدار راه‌آهن و استقلال در نیمه‌ نخست، چنگی به دل نمی‌زد و دو تیم به جز چند صحنه که به صورت نصفه و نیمه به سمت دروازه‌ ها حرکت کردند، خطری برای هم ایجاد نکردند. اما در نیمه‌ دوم، بازی به مراتب جذابتر شد و چند صحنه‌ دیدنی در آن شکل گرفت.

راه آهن در دقیقه ۵۷ فرصتی برای گلزنی پیدا کرد. مهاجم راه‌آهن با نفوذ به محوطه جریمه استقلال، ضربه‌ محکمی را روانه‌ دروازه کرد که رحمتی به زحمت و در دو ضرب، توپ را مهار کرد. سایر بازیکنان راه آهن در این صحنه می‌توانستند از ریباند توپ برگشتی استفاده کنند، ولی تعلل آنان باعث از دست رفتن این موقعیت شد.

۲ دقیقه بعد، یک ضربه ایستگاهی در فاصله ۲۵ متری دروازه به سود استقلال اعلام شد. آندرانیک تیموریان، این ضربه ایستگاهی را به صورت سانتر به روی دروازه راه آهن فرستاد و امیرحسین صادقی توپ را با ضربه سر به بیرون فرستاد تا آه از نهاد هواداران استقلال برآید.

ساموئل که در این بازی به جای پژمان منتظری در پست مدافع میانی بازی می‌کرد در دقیقه ۶۸ به زمین راه آهن نفوذ کرد و توپ را برای خسرو حیدری در گوشه‌ زمین فرستاد. حیدری نیز با پاس عرضی، مهدی نظری را با وحید طالب‌لو، دروازه‌بان راه آهن تک به تک کرد. نظری، قدر این فرصت را دانست و دروازه‌ راه آهن را باز کرد.

دقیقه ۷۷ ضربه ایستگاهی به سود راه آهن اعلام شد. اینبار فاصله‌ توپ تا دروازه کمتر از ۲۰ متر بود، ولی خالقی‌فر توپ را به دیوار دفاعی استقلال کوبید تا فرصت زدن گل تساوی را از تیمش بگیرد.

استقلال با این پیروزی ارزشمند که در غیاب بسیاری از بازیکنان اصلی خود کسب کرد با ۴۱ امتیاز به صدر جدول رده بندی صعود کرد و به هفته ها صدرنشینی رقیب دیرینه خود پایان داد. راه آهن تهران نیز با کسب ۱۸ امتیاز در جمع تیم های قعر جدول باقی ماند.

بازی‌های بدون برنده

دیدار تیم‌های تراکتورسازی تبریز – فجرسپاسی شیراز و مس کرمان – سایپای البرز با تساوی به پایان رسید. سپاهان اصفهان و گسترش فولاد تبریز هم در خانه حریفان خود با پیروزی، میدان را ترک کردند.

در ادامه بازی‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، دیروز تیم‌های تراکتورسازی تبریز با فجر سپاسی شیرازی در تبریز به تساوی بدون گل رسیدند. در این مسابقه، حمید جوکار در دقیقه ۵۲ از زمین مسابقه اخراج شد .

همچنین تیم‌های مس کرمان و سایپای البرز به تساوی ۲ – ۲ دست یافتند. سایپای مهمان با گل‌های کاوه رضایی و علی زینالی در دقایق یک و ۲۳ از مس پیش افتاد، ولی مسی‌ها با گل‌های دقایق ۴۵ و ۵۳ هادی تامینی و «لوسیانو ادینیو» گل های عقب افتاده را جبران کردند تا بازی با نتیجه تساوی پایان یابد.

پیروزی مهمانان

سپاهان در قم با یک گل از سد تیم صبا گذشت. مهدی شریفی (۱۱) زننده تک گل این بازی بود.

گسترش فولاد تبریز در رشت با نتیجه ۲ – یک، داماش گیلان را شکست داد. بایرامی و انصاری، برای تیم تبریزی و محمدرضا مهدوی، برای تیم میزبان گلزنی کردند.

نسخه مناسب چاپ