اخبار کوتاه اقتصادی
درخواست برای احیا شورای عالی صادرات غیرنفتی

وزیر صنعت از معاون اول رئیس‌جمهوری خواست شورای عالی صادرات غیرنفتی احیا شود.مهدی میرابوطالبی معاون کل سازمان توسعه تجارت با بیان این مطلب به فارس گفت: این شورا از جمله شوراهایی است که احیای آن می‌تواند در رفع مشکلات صادر‌کنندگان و همچنین سیاستگذاری مناسب برای توسعه صادرات غیرنفتی موثر باشد. این شورا از سال ۹۰ تاکنون تعطیل شده است.

برگزاری دومین جلسه تعیین حداقل دستمزد ، امروز

اولین جلسه تعیین دستمزد سال آینده در هفته گذشته برگزار شد و در این خصوص پرسشنامه‌هایی برای آمارگیری میدانی در سطح کشور توزیع شده است.

ابوالفضل فتح‌اللهی عضو کمیته دستمزد شورای عالی کاردر گفتگو با فارس در خصوص جلسات کمیته‌های دستمزد اظهار داشت: جلسات کمیته دستمزد برای تعیین حداقل دستمزد کارگران از هفته گذشته آغاز شده و امروز دومین جلسه آن تشکیل خواهد شد.وی تصریح کرد: به همین منظور پرسشنامه‌هایی در سطح کشور توزیع شده که در آن ۶۰ قلم کالای اساسی مورد نیاز معیشت کارگران مورد آمارگیری میدانی قرار می‌گیرد.

رشد ۸۷ درصدی فروش اموال منقول تملیکی

سرویس اقتصادی ـ میزان فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در ۹ ماهه امسال با رشد ۸۷ درصدی به ۱۵۷۰ میلیارد تومان رسید.اردشیر محمدی مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان این مطلب، میزان فروش اموال غیرمنقول این سازمان در ۹ ماهه امسال را ۳۵۱ میلیارد ریال اعلام کرد که رشد ۶۲ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

راه اندازی سامانه ۱۹۵ برای بررسی عملکرد اپراتورها

مردم درخواست‌ خود را در خصوص بررسی عملکرد اپراتورهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به شماره ۱۹۵ اطلاع دهند .

به گزارش فارس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به گلایه و درخواست‌های کاربران از وضع سرویس‌های ارتباطی، در صفحه شخصی خود در یک شبکه اجتماعی نوشت: «با توجه به درخواست‌های شما در خصوص بررسی عملکرد اپراتورهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه ۱۹۵ برای پاسخگویی در این وزارتخانه راه اندازی شده که می‌توانید از طریق این تلفن گویا یا ارسال پیامک به شماره ۶۰۰۱۹۵ یا ارسال رایانامه به آدرس

۱۹۵@ict.gov.ir یا مراجعه به سایت www.195.irنسبت به درج شکایات و نظرات خود در این زمینه اقدام کنید.

نسخه مناسب چاپ