خط ارتباطی مردم با اطلاعات
آزمون‌های غیرحضوری ضمن خدمت

آزمون‌های غیرحضوری ضمن خدمت آموزش و پرورش بلای جدید جان معلمان شده است! چرا که اینترنت پرسرعت برای پاسخ دادن به سئوال‌ها در اختیار تمامی شاغلین قرار ندارد و برگزاری آزمون‌های یادشده همزمان با اوقات تصحیح اوراق امتحانی نیز مشکلاتی برای معلمان به وجود می‌آورد و متأسفانه واحد آموزش ضمن خدمت آموزش و پرورش استان تهران هم پاسخگوی معلمان نیست.

خانم معلم

هر جا توقف کنیم جریمه می‌شویم!

در سمت راست فلکه گل‌های اصفهان تابلوی ایستادن ممنوع نصب شده و سمت چپ فلکه، فاقد آن است، با این حال در این سمت نیز مأموران راهنمایی و رانندگی رانندگانی را که در قسمت بدون تابلوی فلکه هم پارک می‌کنند، ۲۰ هزار تومان جریمه می‌نمایند!

اصفهان ـ راننده خودروی شخصی

پرهیز از سطحی‌نگری

از پیشنهاد نویسنده محترم مقاله «پرهیز از سطحی‌نگری» که در ضمیمه ادب و هنر روزنامه اطلاعات چاپ شده است، تشکر می‌کنم و من معتقدم که هر یک از برنامه‌های «هفت ترانه» سیما باید به یکی از موسیقی‌های اصیل ایرانی، فولکلوریک و پاپ اختصاص یابد و بهتر است سهم موسیقی‌های پاپ که گاهی موجب افسردگی شنوندگان می‌شود، به حداقل برسد!

قزوین ـ رضایی

زمان طولانی رسیدگی به پرونده‌های قضایی

چرا باید اعلام یک نظریه کارشناسی در محاکم دادگستری ۵ر۲ ماه طول بکشد و رسیدگی به پرونده‌ها، یک سال زمان ببرد؟ در این رابطه شعری سروده‌ام که وصف‌الحال بسیاری از صاحبان پرونده‌ها است: «صراط دادگستری، اداره معطلی، کدام داد بدتر از، معطلی، معطلی؟!»

لاهیجان ـ محمدجواد نیرو

خدایا، نا پاکی‌ها را از ورزش دور فرما!

بار خدایا، یا جان مرا بگیر و یا ناپاکی‌ و ریا و ناجوانمردی را از ورزش کشور و بخصوص فوتبال، دور فرما! ۵۰ سال از ۶۷ سال زندگی‌ام را صرف تماشای مسابقات ورزشی کرده‌ام و حالا متأسفم که از جهان ورزش، اخبار تأسف‌آوری می‌شنوم!

مطلق

امتداد مترو تا جاجرود

به نظر من اگر خط مترو از تهران تا جاجرود و مناطق شمال کشور امتداد یابد، بسیاری از ساکنان تهران آن مناطق را برای زندگی انتخاب می‌کنند و در نتیجه از جمعیت تهران کاسته می‌شود و دیگر نیازی هم به تغییر پایتخت نخواهد بود!

تلفن به خط ارتباطی

استخدام مربیان پیش‌دبستانی

دخترم از ۱۴ سال پیش به عنوان مربی پیش‌دبستانی در شهرری مشغول کار است و پس از اینهمه تلاش صادقانه، جا دارد او و دیگر مربیان پیش‌دبستانی به استخدام رسمی آموزش و پرورش درآیند.

پدر مربی پیش‌دبستانی

فقرا چگونه می‌توانند ویزیت پزشکان را بپردازند؟

فقرا و درماندگان چگونه می‌توانند ویزیت‌های ۲۵ تا ۵۰ هزار تومانی پزشکان متخصص را بپردازند. و آیا قرار است آنان از خدمات پزشکی مورد نیاز خود هم محروم شوند؟

شهروند سالمند و بیمار

ممنوعیت پارک خودروها در حریم منازل

به دلیل افزایش خودروهای شخصی و کمبود پارکینگ‌های عمومی، بسیاری از رانندگان، خودروهایشان را در حریم منازل شهروندان پارک می‌کنند که برای پیشگیری از برخوردهای آنان با یکدیگر، ضرورت دارد راهنمایی و رانندگی پارک خودروها در حریم منازل مردم را ممنوع کند.

خانم شهروند تهرانی

چاره‌اندیشی برای چک‌های برگشتی

وقتی پولی به کسی قرض می‌دهی تا به وسیله آن مشکل‌اش را حل کند و به عنوان مثال خانه بسازد، گاهی چک‌هایی که به ازای آن می‌دهند، موقع وصول به مشکل بر می‌خورد و در این صورت حتی اگر پس از رفت و آمدهای مکرر به محاکم قضایی بتوانی حق خود را ثابت کنی، پرداخت آن را قسطی می‌کنند و در این حالت هم، پولی که قرض داده بودی، باید مدتی در دادگستری بماند و سپس به حسابت واریز شود. از مسئولان ذی‌ربط انتظار می‌رود در مورد وصول چک‌های برگشتی اقدامات عاجل انجام دهند.

لنگرود خانم شهروند

مساجد بدون پارکینگ

با این که در خیابان جنت‌آباد شمالی ۲ مسجد المهدی(عج) و صاحب‌الزمان(عج) فعالند، اخیراً گودبرداری برای ساخت مسجد دیگری به نام جوادالائمه(ع) آغاز شده است. آنچه در جوار ساختمان مساجد جلب نظر می‌کند، مراکز متعدد تجاری و بانک‌ها است که معلوم نیست درآمدهای حاصل از آن‌ها، نصیب چه کسانی می‌شود؟ مساجد یادشده در عین حال فاقد پارکینگ برای مراجعان و یا عقب‌رفتگی برای پارک خودروها است و به همین دلیل ترافیک سنگینی در اطراف آن‌ها به چشم می‌خورد.

از اهالی جنت‌آباد

پرداخت بدهی دولت به صندوق بازنشستگان

از دولت تدبیر و امید انتظار می‌رود اقدامات لازم را برای پرداخت بدهی دولت به صندوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به عمل آورد.

بازنشسته تأمین اجتماعی

حذف گوشت قرمز از سبد کالا

چرا در سبد کالایی که دولت قرار است بدهد،‌گوشت قرمز که برای تأمین سلامت انسان لازم و مفید است، حذف شده است؟ همچنین آیا هدف از جمع‌آوری خودروهای فرسوده، فروش محصولات داخلی به قیمت‌های بالاتر نیست؟ کما این که به قول یک ضرب‌المثل لری، «یارو می‌خواست بخونه، شوهر مرده را کرد بهونه!»

تلفن به خط ارتباطی

هشدار در مورد ماده مخدر جدید!

اخیراً متأسفانه اخبار ناگواری دربارة توزیع ماده جدید مخدر به نام «گل» در تهران به گوش می‌رسد که مصرف آن موجب پاره شدن مویرگ‌ها و از بین رفتن حافظه می‌شود و ضرورت دارد مسئولان ذی‌ربط در مورد پیشگیری از توزیع این ماده خطرناک که مصرف آسانی هم دارد، بخصوص در مدارس اقدام کنند.

دیانا از تهران

افزایش ۴ برابری حق انشعاب برق

آیا افزایش یکباره حق انشعاب برق واحدهای شهری از ۲۰۰ به ۸۰۰?هزار تومان و به عبارت دیگر ۴ برابر شدن آن، دور از عدالت و انصاف نیست و با این قبیل تصمیم‌ها، می‌توان با افزایش بیرویه قیمت مسکن مقابله کرد؟

لاهیجان ـ تلفن به خط ارتباطی

تلفن و گاز روستا هنوز وصل نشده است

حدود یک سال قبل تلفن‌های ثابت روستای «سیاه‌کلان» از توابع هشتگرد را به بهانه برقراری کابل نوری قطع کردند، اما از وصل مجدد تلفن‌ها هنوز خبری نشده است. همچنین علیرغم گذشت ۷ ماه از لوله‌کشی گاز روستا، گاز منازل آن وصل نشده است.

روستای سیاه‌کلان ـ از اهالی

سربازی نباید استثناء ‌داشته باشد

بر هر ایرانی فرض است چنانچه دچار معلولیت‌های حاد نباشد، دوران خدمت مقدس سربازی را طی کند و به این ترتیب «حب‌الوطن من‌الایمان» را به اثبات برساند. سربازی، دوران طلایی و سازندگی انسان است و خدمت به مام میهن از این طریق، نباید استثناء داشته باشد.

اهواز ـ تلفن به خط ارتباطی

پاسخ مسئولان

پاسخ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

درباره توزیع داروی انسولین

با سلام و احترام، پیرو درج مطلب با عنوان «کمیاب شدن انسولین نوراپید» مورخ ۲ر۹ر۹۲ خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به درج پاسخ به شرح ذیل اقدام و همکاری لازم صورت گیرد.

متن پاسخ:

طبق پاسخ سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، داروی انسولین نوراپید از طریق شرکت واردکننده، تأمین و توزیع و در اختیار سیستم پخش دارویی کشور قرار گرفته است.

در خصوص حق ویزیت گردشگران سلامت

پیرو درج مطلب با عنوان: «پزشکان تبریزی به اتباع جمهوری آذربایجان‌ توجه ویژه دارند» مورخ ۱۱ر۹ر۹۲ خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به درج پاسخ به شرح ذیل اقدام و همکاری لازم صورت گیرد.

متن پاسخ:

طبق پاسخ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز، بیماران اتباع آذربایجانی (گردشگران سلامت) با آذری‌های داخل کشور از نظر گویش و فرهنگ اختلاف دارند و از طرفی آنان در کشور خود چه در زمان شوروی سابق و چه در زمان فعلی به روش‌های تشخیص و درمانی متفاوت با پروتکل جاری در کشور ما مداوا و معالجه می‌شدند، بنابراین تشخیص بیماری با گرفتن شرح حال و معاینه و توجیه آنان از نظر درمان‌های تجویزی احتیاج به زمان زیادی دارد و از این جهت پزشکان استان مجبورند جهت تشخیص و درمان آنان وقت زیادی صرف کنند و در ازای آن طبق مصوبه هیئت‌ امناء دانشگاه، حق ویزیت گردشگران سلامت در مراکز دانشگاهی سه برابر اتباع داخل کشور و طبق مصوبه کارگروه گردشگری سلامت استانداری در مراکز خصوصی نیز سه برابر دریافت می‌گردد.

لازم به ذکر است کمیته ساماندهی گردشگری سلامت دانشگاه در حال یافتن راهکارهایی جهت حل نارضایتی مردم از مورد فوق و سایر موارد از طریق کارگروه گردشگری سلامت استانداری و ادارات دخیل در گردشگری سلامت می‌باشد و جلسات مکرر در استانداری و دانشگاه در زمینه گردشگری سلامت، تشکیل گردیده و مفاد صورتجلسه اجرا شده و تاکنون اقدامات اساسی صورت گرفته است.

درباره تأمین اقلام دارویی وارداتی

پیرو درج مطلب با عنوان «دارو در اولویت باشد» مورخ ۲۳ر۹ر۹۲ خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به درج پاسخ به شرح ذیل اقدام و همکاری لازم صورت گیرد.

متن پاسخ:

طبق پاسخ سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه‌ریزی جهت تأمین اقلام دارویی وارداتی و تولید داخل در اولویت کاری سازمان غذا و دارو بوده است، اما تأمین منابع مورد نیاز برای این امر در گرو همکاری بین بخش‌های مختلف مانند بانک مرکزی، گمرک، سازمان‌های بیمه‌گر و وزارت بهداشت بوده که در حال حاضر این هماهنگی تا حد زیادی وجود دارد. امید است با عنایت خداوند متعال در رفع نیازهای دارویی مردم شریف کشورمان موفق باشیم.

پیرامون عدم افزایش قیمت دارو

پیرو درج مطلب با عنوان: «نرخ دارو روند صعودی دارد» مورخ ۲۶ر۹ر۹۲ خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکار عمومی نسبت به درج پاسخ به شرح ذیل اقدام و همکاری لازم صورت گیرد.

متن پاسخ:

سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام آمادگی برای پاسخگویی موردی در زمینه نرخ دارو تصریح کرد. طی ماه‌های اخیر به جز اقلامی که با افزایش جهانی قیمت دارو همراه بوده است، افزایش قیمت کلی در زمینه دارو رخ نداده است.

لازم به ذکر است با پیگیری‌های به عمل آمده و توافقات حاصل شده با سازمان‌های بیمه‌گر، تعهدات در خصوص داروهای بیماران خاص افزایش و میزان پرداختی بیماران در مورد داروهای مورد توافق به سطح سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

شایان ذکر است در مورد سهم پرداختی بیمه نیز با توجه به نقص اطلاعات، امکان بررسی وجود ندارد.

دکتر زارع‌نژاد ـ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی

نسخه مناسب چاپ