دبیرخانه دائمی جشنواره ملی بهارنارنج در بابل گشایش یافت
بابل ـ خبرنگار اطلاعات: دبیرخانه دائمی جشنواره ملی بهار نارنج بابل با حضور مسئولان این شهر افتتاح شد و رسماً شروع به کار کرد. تاکنون سه جشنواره ملی بهار نارنج در شهرستان بابل برگزار شده که با افتتاح دبیرخانه دائمی جشنواره، چهارمین جشنواره اوائل سال آینده برگزار می‌شود.

در مراسم افتتاح دبیرخانه دائمی، مهندس عسکری شهردار بابل گفت: شهر بابل به خاطر داشتن بیشترین درخت نارنج در سال ۷۹ به عنوان شهر بهارنارنج لقب گرفت. وی نوید داد: با تدوین طرح جامع، توجه ویژه‌ای به سرانه فضای سبز شهر بابل شود.

خانم فیروز‌پور سخنگوی شورای شهر بابل نیز شناسایی ویژگی های شهر بابل و استفاده از صنعت فرآوری بهار نارنج را از اهداف اصلی برگزاری جشنواره‌های بهارنارنج اعلام کرد و افزود: جشنواره بهار نارنج مختص شهر بابل نیست و امید داریم این جشنواره در تمام شهرهای مازندران برگزار شود تا مدیران کشوری به فکر ایجاد صنایع فرآوری بهار نارنج در مازندران بیفتد.

وی گفت: در بابل خانواده‌های زیادی وجود دارند که به صورت سنتی عرق بهار نارنج می‌گیرند و اگر صنایع فرآوری بهار نارنج در این شهرستان ایجاد شود هم درآمد این خانواده‌‌ها زیاد می‌شود و هم فرصت‌های شغلی زیادی برای جوانان ایجاد خواهد شد.

خسروانی مدیرعامل سازمان پارک‌‌ها و فضای سبز شهرداری بابل هم گفت: سند چشم‌انداز توسعه پایدار فضای سبز شهر بابل تدوین و اجرا می‌شود و سازمان پارک‌‌ها و فضای سبز شهرداری بابل قصد دارد با حضور در نمایشگاه‌های مختلف پتانسیل شهر بابل را معرفی کند.

وی شعار سازمان پارک‌‌ها و فضای سبز در سال ۹۳ را کاشت یک درخت برای هر شهروند بابلی اعلام کرد و یادآور شد: تلاش داریم با برگزاری کلاس‌های آموزشی، باغبانی و نگهداری مناسب از گیاهان زینتی، فضای سبز شهر بابل را به حد نرمال برسانیم. او برگزاری جشنواره‌های مختلف در سال ۹۳، زیباسازی کوچه‌های شهر و استفاده بهینه از توانایی حامیان فضای سبز را از دیگر برنامه‌های سازمان پارک‌‌ها و فضای سبز شهر بابل اعلام کرد و از شهرداری و شورای شهر بابل خواست برای رسمیت یافتن تدوین سند چشم‌انداز توسعه فضای سبز شهر بابل سازمان پارک‌‌ها و فضای سبز را یاری دهند.

نسخه مناسب چاپ