اخبار کوتاه شهرستان
برگزاری هفته فرهنگی کرمان در فرانسه

کرمان – خبرنگار اطلاعات: هفته فرهنگی کرمان از ۲۷ اسفند در فرانسه برگزار می‌شود.‏‎ ‎

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در جلسه کمیته فرهنگی ستاد برگزاری «هفته ‏فرهنگی کرمان در پاریس» گفت: این برنامه از سوی دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان ‏و راور در مجلس شورای اسلامی تدارک دیده شده و قرار است بین ۹۰ تا ۱۲۰ اثر هنری و فرهنگی استان در فرانسه به نمایش گذاشته شود.‏

احمد سعیدی داشته‌های فرهنگی و هنری استان کرمان را قابل توجه و ‏بی بدیل دانست و افزود: هنرمندان کرمانی با پشتوانه گنجینه اسلامی و داشته‌های غنی ایرانی به ‏خلق آثاری فاخر و ارزشمند پرداخته‌اند و بی شک نمایش این آثار در کشوری با روحیه و ‏فرهنگ متفاوت می‌تواند در شناخت فرهنگ پربار کرمان و ایران اسلامی نقش مهمی داشته باشد.‏

مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران معرفی شد

ساری‌ـ خبرنگار اطلاعات: مراسم معارفه مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با حضور جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

امیر سرتیپ محمد حسن نامی در این مراسم بابیان اینکه مازندران در حماسه دفاع مقدس نقش بی بدیل داشته است، افزود: ایثارگری‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌های مردم این استان در دوران دفاع عاشورایی ستودنی است.

وی گفت: امروز کسانی که در جهت فرهنگ‌سازی،‌ پایداری و مقاومت، جهاد و شهادت تلاش می‌کنند به طور قطع همان کاری را می‌کنند که حضرت زینب(س) در واقعه کربلا انجام داد.

در این جلسه از خدمات منصور علی زارعی قدردانی و یدالله ملک به عنوان مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران معرفی شد.

کشت محصولات زراعی در گچساران و باشت آغاز شد

باشت ـ خبرنگار اطلاعات: کشت پاییزه محصولات زراعی در ۳۴ هزار هکتار از مزارع گچساران و باشت آغاز شد.

ابوالحسن صداقت کیش،معاون بهبود تولیدات گیاهی اداره جهاد کشاورزی استان کهکیلویه و بویر احمد با اعلام این خبر افزود: ۲۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این دو شهرستان زیر کشت گندم آبی و دیم می‌رود.

وی گفت: بقیه مزارع این دو شهرستان زیر کشت جو و دانه‌های روغنی کلزا خواهد رفت.

او افزود: توزیع بذر اصلاح شده و انواع کود با همکاری تعاونی‌های روستایی و برگزاری دوره‌های آموزشی از حمایت‌های اداره جهاد کشاورزی استان برای کشت پاییزه محصولات زراعی است.

گچساران و باشت دارای ۵۳ هزار هکتار زمین کشاورزی در بخش‌های زراعت، ‌صیفی، ‌باغداری و ۱۵ هزار نفر بهره‌بردار در بخش‌های کشاورزی، دامپروری و زنبورداری است.

برگزاری جشنواره فیلم عمار در بابلسر

بابلسر- خبرنگار اطلاعات: چهارمین جشنواره فیلم عمار در بابلسر برگزار شد و مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت. مسئول ستاد اکران مردمی جشنواره فیلم عمار در بابلسر با اعلام این خبر افزود: این جشنواره از ۱۳ تا ۲۱ دی در این شهرستان در حال برگزاری است.

محسن فدائیان افزود: این جشنواره به صورت فیلم کوتاه با موضوع عمومی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر و شهرداری بابلسر به مدت ۹ روز و هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن شهید باهنر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر واقع در خیابان شهید شریفی(۱۲) برگزار می‌شود.

شهردار خرم آباد انتخاب شد

خرم آباد- خبرنگار اطلاعات: پس از برگزاری جلسات و رایزنی‌های مکرر، سرانجام با رأی اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد، شهردار جدید خرم‌آباد انتخاب شد.

اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد در مدت ۴ ماه فعالیت خود ۱۷ جلسه برای انتخاب شهردار برگزار و شرایط افراد زیادی را بررسی کردند که در نهایت محمد مهرابی رئیس شورای اسلامی این شهر به عنوان شهردار خرم آباد انتخاب و معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ