اخبار حوادث
 

پلیس به دنبال کسب اطلاع از سرنوشت کارمند هواپیمایی

سرویس حوادث: پلیس آگاهی تهران بزرگ به دنبال ردپایی از مرد جوانی ( صاحب عکس ) است که بیش از یک ماه از مفقود شدن او می‌گذرد.

فردی در ۳ آذرامسال با مراجعه به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر به مأموران گفت: پسرم روز قبل از منزل خارج و دیگر مراجعه نکرده است. به دستوردادیار شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران پرونده فقدانی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال و رسیدگی به آن آغاز شد. پدر فقدانی به افسر آگاهی گفت: پسرم (متولد ۱۳۶۱) با در دست داشتن همه مدارک شناسایی و مبلغی پول از منزل قبلی‌اش در شهریار، به قصد کرایه منزل جدید واقع در تهرانسر خارج شده و تاکنون مراجعت نکرده و تلفن همراهش نیز خاموش است.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با مراجعه به محل کار فقدانی در یکی از شرکت‌های هواپیمایی اطلاع پیدا کردند که وی از سال ۹۰ و به عنوان کارمند در این شرکت مشغول به کار شده بود

سرهنگ گزافی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از همه شهروندان خواست که اگر اطلاعی از سرنوشت فقدانی دارند از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۳۱۷ و ۵۱۰۵۵۴۵۶ مراتب را به آگاهی برسانند.

‏دستگیری سارقان خشن خانه‌ها‏

‏ سرویس حوادث:‌سارقانی که در سرقت از منازل صاحبخانه را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند پس از دستگیری به سرقت از ۱۱محله تهران اعتراف کردند. در یکی از این سرقت‌ها که ۱۹ اردیبهشت امسال روی داد، سارقان هنگام خروج از منزل با صاحبخانه درگیر شده و با تهدید سلاح سرد و استفاده از افشانه از محل گریخته بودند.

همزمان با شناسایی دو نفر از سارقان کارآگاهان موفق به شناسایی چند تن دیگر از اعضای گروه شدند که در سرقت‌های مختلف و متعدد در مناطق مختلف شهر تهران حضور داشتند؛ با شناسایی این گروه از سارقان، مخفیگاه آنها در شهرهای مختلف اردبیل، مشهد و… شناسایی و کارآگاهان در چند مرحله نیابت قضایی؛ اقدام به دستگیری آنها کردند اما دو عضو اصلی گروه ( جابر و علیرضا ) همچنان متواری بودند.

تا این که با ردیابی‌های دقیق ماموران، مخفیگاه این دوسارق شناسایی شد و در زمان اجرای عملیات دستگیری آنها و در شرایطی که پنج عضو دیگر از اعضای گروه سارقان نیز بهمراه سرکردگان گروه در مخفیگاه حضور داشتند، درگیری شدیدی میان متهمان و کارآگاهان آغاز شد؛ در شرایطی که متهمان قصد داشتند تا اقدام به گروگانگیری یکی از اهالی مجتمع کنند، اما با اقدام سریع کارآگاهان همگی آنها دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنها مقادیر متنابهی از انواع اموال مسروقه از جمله انواع تلویزیون‌های ‏LCD‏ و ‏LED، لپ تاپ، گوشی‌های تلفن همراه، لوازم لوکس آشپزخانه و تبلت کشف شد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران گفت: با توجه به اعترافات صریح دو عضو اصلی گروه سارقان به ده‌ها فقره سرقت‌های به عنف منازل، برای متهمان قرار صادرشده و پرونده آنها برای شناسایی سایر شکات مفتوح است. ‏

خیانتی که به جنایت انجامید

سرویس حوادث: مرد جوان قربانی خیانت همسر و برادرش شد.

سرهنگ ابراهیم حسن‌آبادی فرمانده انتظامی شهرستان اسلامشهر دراین باره گفت: شامگاه ۱۳ دی جاری دو پسر بچه به کانکس پلیس مراجعه و اعلام کردند که جسد فرد جوانی در حوالی پارکی در شهرک امام حسین (ع) افتاده است که با حضور ماموران درمحل مشخص شد جسد به شخصی به نام مهدی تعلق دارد.

در ادامه بررسی‌های مستندات صحنه قتل و تحقیقات تخصصی ازاهالی محل، همسر مقتول به عنوان مظنون دستگیر شدو در بازجویی گفت: به دلیل ازدواج اجباری با همسرم هیچ علاقه‌ای به او نداشتم تااینکه رابطه ام با برادر شوهرم بیشتر شد و به اتفاق او تصمیم گرفتیم همسرم را از سر راه برداریم و نقشه قتلش را طرح ریزی کردیم.

رئیس پلیس اسلامشهر اضافه کرد: همسر مقتول شب حادثه به بهانه رفتن به پارک، شوهرش را از خانه خارج کرد و در یک موقعیت مناسب برادر مقتول هم به آنان ملحق شد و او را با ضربات چاقو از پای درآورد. ‏

سرهنگ حسن آبادی با اشاره به دستگیری متهم دیگر پرونده واعتراف به قتل از صدور قرار قانونی برای آنان خبر داد.

۷ کشته در ۲ حادثه رانندگی در کرمان

کرمان- رئیس پلیس راه استان کرمان از وقوع دو حادثه رانندگی در این استان خبر داد و گفت: در این دو حادثه هفت نفر کشته شدند.

سرهنگ احمد حجت آبادی افزود: صبح دیروز بر اثر بی‌احتیاطی راننده سواری پژوکه از سمت نگار به کرمان در حرکت بود و تخطی از سرعت مطمئنه خودرو به سمت چپ مسیر خود منحرف شد و با خودرو دیگری که از روبروی می‌آمد برخورد کرد که این حادثه به مرگ سه نفر انجامید.

سرهنگ حجت آبادی؛ تصریح کرد: همچنین ظهر دیروز در محور کرمان- سیرجان یک خودرو سواری به علت تخطی از سرعت مطمئنه به سمت راست مسیر خود منحرف شد و به علت برخورد با گارد ریل حاشیه راه چهار نفر جان خود را از دست دادند.

کشف خطرناک‌ترین ماده مخدرصنعتی در شیراز ‏

شیراز:ماده مخدر صنعتی به نام «ماشاروم» یا «قارچ مقدس» که به شکل کاغذ و تکه‌های پازل عرضه و هر برگ آن به قیمت ۱۷۵هزار تومان به‌فروش می‌رسید در شیراز کشف شد. ‏

‏سردار سیروس سجادیان فرمانده انتظامی استان فارس با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه توزیع کننده این نوع مواد شناسایی و دستگیر شده است، اظهار داشت: براساس اطلاعات حاصله این نوع موادمخدر جدید از کشورهای شمال غرب وارد ایران شده است.

وی گفت: ماده مخدر جدید صنعتی ماشاروم برای نخستین بار از یک توزیع کننده در شیراز کشف شد.

سجادیان افزود: این ماده مخدر بسیار خطرناک است وقدرت توهم زایی بسیار بالایی دارد و فرد مصرف کننده با چسباندن آن به سقف دهان دچار حالت توهم شدید می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به شباهت زیاد این ماده مخدر به کاغذ و بی بو بودن آن، شناسایی آن بسیار دشواراست. ‏

۱۴ مسلمان چینی قربانی ازدحام جمعیت شدند ‏

چین:۱۴نفر در یک مسجد در روستای شی جی استان نینگ شای چین جان باختند.قربانیان پس از برگزاری مراسمی در این «مسجد» هنگام خارج شدن بر اثر ازدحام جمعیت جان باختند.

دراین ازدحام ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

‏رسانه‌های چین اعلام کردند: مراسمی برای یادبود امام جماعت این مسجد برگزارشده بود که به دلیل ازدحام بیش از حد جمعیت هنگام خروج ازمسجد این حادثه رخ داد.

رئیس‌جمهوری و نخست وزیر چین دستور رسیدگی و دلجویی به خانواده‌های جان باختگان این واقعه را صادر کردند.

نسخه مناسب چاپ