اخبار کوتاه
اهدای پرچم گنبد حرم کریمه اهل بیت (س) به مرکز اسلامی کپنهاگ

سرویس خبر: پرچم گنبد مطهر حرم کریمه اهل بیت(س) در مراسمی با حضور امام جمعه قم به مرکز اسلامی کپنهاگ دانمارک اهدا شد.

حجت‌الاسلام حسین ساجد نماینده جامعه المصطفی العالمیه در کپنهاگ دانمارک و یکی از اعضای مرکز اسلامی این شهر دیروز با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) دیدار کرد.

در این دیدار ساجد با تشریح وضع مسلمانان و شیعیان ساکن

در دانمارک و شمال اروپا گزارشی از مجموعه فعالیت‌های مرکز اسلامی کپنهاگ دانمارک ارائه کرد.

رونمایی از ضریح دو شهید شاخص جنگ چالدران

ارومیه- ضریح شهید سیدصدرالدین شیرازی صدراعظم شاه اسماعیل صفوی و امیرنظام الدین عبدالباقی از علمای برجسته شیعه که هر دو در جنگ چالدران به شهادت رسیده‌اند دیروز با حضور جمعی از مسئولان و مقامات محلی و استان آذربایجان غربی در چالدران رونمایی شد.

مقابر متبرک هر دو شهید در بقعه سید صدرالدین شیرازی در دشت چالدران قرار دارد که در سال‌های اخیر به شیوه معماری صفوی ساماندهی و برای زیارت مردم آماده شده است.

ساخت درمانگاه با دیه مقتول

خرمدره ـ خبرنگار اطلاعات: اعلام رضایت خانواده شادروان رضا کلانتری از قاتل فرزندشان، او را از دار مجازات نجات داد و مبلغ ۲ میلیارد ریال دیه تعیین شده توسط مراجع قانونی، از سوی خانواده مقتول برای ایجاد یک درمانگاه شبانه‌روزی تأمین اجتماعی در شهرستان خرمدره اختصاص یافت.

شادروان رضا کلانتری در یک نزاع شخصی به قتل رسیده بود و قاتل او پس از طی مراحل قضایی به اعدام محکوم شده بود.

تقویت گردان‌های مرزی سیستان و بلوچستان

‎سروس خبر: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، با اشاره به اینکه ۳۰۷ درگیری مسلحانه تاکنون توسط نیروهای مرزبانی نیروی انتظامی با گروه‌های مختلف انجام شده است از افزایش دو گردان مرزی در منطقه سیستان و بلوچستان خبر داد.

حسین ذوالفقاری در جمع فرماندهای مرزبانی استان گلستان افزود: امکانات الکترونیکی و دیگر تجهیزاتی که برای کنترل فنی مرز نیاز بود در حال انجام است و نیروهای آموزش دیده جدیدی را به منطقه اعزام و مستقر کرده‌ایم.

او گفت: البته ما امسال دو گردان مستقل مرزی و یک هنگ مرزی هم در سیستان و بلوچستان اضافه کرده‌ایم.

‎چهار قلوهای شیرازی برای تولد عجله داشتند

شیراز: چهارقلوهای شیرازی که حاصل دومین زایمان مادرشان هستند در بیمارستان حضرت زینب (س) شیراز بعد از تولد بستری شدند.

دکتر محمد ابراهیم پارسا نژاد پزشک بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) شیراز در این باره گفت: یک بانوی سی ساله در دومین زایمان خود در بیمارستان حافظ چهار قلو به دنیا آورد که نوزادان به دلیل نارس بودن و مشکلات تنفسی برای ادامه درمان و مراقبت‌های ویژه به بخش نوزادان بیمارستان حضرت زینب(س) اعزام شدند.‏

چهار قلو‌ها سه پسر و یک دختر هستند و مادر آنها یک فرزند۱۰ ساله پسر هم دارد وزن نوزادان ۱۵۰۰ گرم، ۱۲۱۰ گرم، ۱۵۰۰ گرم و ۱۴۳۰ گرم است.‏

‏ ‏گردباد قطبی وسرمای بی سابقه در آمریکا ‏

آمریکا: سرمای شدید بسیاری از مناطق آمریکا را فرا گرفته است وتوده هوای بسیار سرد موسوم به «گردباد قطبی» دیروز وامروز مونتانا تا آلاباما را دربرگرفت.

جاده‌های پوشیده از برف، یخبندان و وزش باد موجب شد حمل و نقل در مناطق مختلف آمریکا همچون داکوتا، میشیگان و میسوری با مشکل جدی روبرو شود.

دیروز حدود ۱۳۰۰ پرواز در فرودگاه‌های بین المللی میدوی و اوهاری در شیکاگو لغو شد.

فرودگاه‌های بین المللی لوگان در بوستون و ممفیس در تنیسی و ناشویل پروازهایشان را لغو کردند.

گفته می‌شود دمای هوا در برخی از مناطق آمریکا تا ۵۰ درجه کاهش یافته است و ۱۶ نفر جان خود را براثر سرمای شدید از دست داده‌اند.

نسخه مناسب چاپ