بسته بودن محور قم ـ گرمسار تمدید شد
 

قم ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم از تمدید انسداد محور قم ـ گرمسار تا پایان بهمن خبر داد. سرهنگ اردشیر جمشیدی راد افزود: محور قم ـ گرمسار به دلیل تبدیل شدن از حالت جاده‌ای به آزاد‌راه، پس از نصب علائم، تجهیزات و اتمام کار بازگشایی می‌شود.

او ادامه داد: به علت اجرای کامل عملیات راهسازی، پیشگیری از حوادث ناگوار و اینکه رانندگان بتوانند با ایمنی کامل و آسودگی خاطر تردد کنند، انسداد این محور تا پایان بهمن تمدید خواهد شد.

وی گفت: متاسفانه به رغم توصیه‌های پلیس‌راه از زمان انسداد این محور عده‌ای از رانندگان بدون توجه به این توصیه‌ها از مسیرهای فرعی و روستایی وارد محور گرمسار می‌شوند که این بی‌توجهی در مواقعی موجب بروز حوادث تلخ می‌شود.

وی همچنین با اشاره به شروع فصل زمستان ضمن هشدار به رانندگان، همراه داشتن وسائل ارتباطی را از ضروریات سفر اعلام کرد و گفت: داشتن وسایل ارتباطی مانند موبایل، باعث می‌شود تا در صورت نیاز به امداد، از آن استفاده شود.

سرهنگ جمشیدی راد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: رانندگی در آب و هوای سرد و کنترل خودرو در برف و یخ گاهی شرایط نامناسبی برای راننده و خودرو ایجاد می‌کند که نگه داشتن خودرو در شرایط خوب فنی و سرویس به موقع، احتمال حادثه را هنگام رانندگی‌ کاهش می‌دهد.

به گفته رئیس پلیس‌راه استان رانندگی با سرعت کم، بهترین اقدام پیشگیرانه از حادثه و اتفاق ناگوار در جاده‌های لغزنده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان با بیان این‌که زمان توقف در یک جاده یخ زده دو برابر زمان توقف در جاده خشک است با ذکر مثالی افزود: در سرعت ۶۰ کیلومتر خودرو پس از حدود ۴۵ متر به طور کامل متوقف می‌شود که این مقدار در جاده لغزنده با سطح یخی به ۸۰ متر می‌رسد.

نسخه مناسب چاپ