پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان لغو شد
پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان کالا و خدمات بطور رسمی لغو شد.

سیدحسین حسینی محمدی مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این مطلب گفت:از این پس صادرکنندگان هیچگونه مالیاتی را پرداخت نخواهند کرد.

وی در گفتگو با مهر افزود: مصوبه دولت مبنی بر معافیت مالیاتی صادرکنندگان نهم دی ابلاغ شده و هم اکنون در حال اجرا است، این در شرایطی است که اصلاح این مصوبه خواسته بسیاری از صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی بوده است.

نامبرده افزود: سال گذشته در دولت مصوبه ای صادر شده بود که بر مبنای آن چنانچه صادرکنندگان بخواهند از معافیت مالیاتی برخوردار باشند، باید ارز خود را به ۴ روش تعیین شده در مصوبه وارد چرخه اقتصادی کشور کنند، در غیر این صورت از معافیت مالیاتی برخوردار نخواهند بود.

به موازات این تصمیم دولت، سازمان امور مالیاتی هم اعلام کرده بود که اگر صادرکننده ای می خواهد از معافیت مالیاتی برخوردار باشد، می بایست برگشت ارز خود را به کشور به ۴ روش اثبات کند که این عملا در شرایط تحریم و مشکلات نقل و انتقالات پول غیرممکن بود.

وی برقراری مجدد معافیت مالیاتی و حذف پیمان سپاری ارزی را دغدغه اصلی صادرکنندگان برشمرد و خاطرنشان کرد: با دستور معاون اول رئیس جمهوری، تعهد ارزی حذف و صادرکنندگان از معافیت مالیاتی برخوردار شدند.

نسخه مناسب چاپ