ساماندهی پایانه‌های مسافربری شیراز
شیراز ـ خبرنگار اطلاعات: پایانه‌های مسافربری شیراز به دلیل حضورشان در سطح شهر و ایجاد ترافیک بزودی ساماندهی خواهند شد.

سعید دبیری مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری شیراز با اشاره به این مطلب افزود: با ساماندهی این پایانه‌ها آرامش و امنیت برای شهروندان ایجاد خواهد شد.

وی گفت، عملیات عمرانی ساخت پایانه جدید امیرکبیر در جنوب شیراز پایان یافت و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و همزمان با بهره‌برداری از این پروژه عملیات ساخت پایانه سعدی نیز در شمال شرق شیراز و در محور شیراز ـ خرامه آغاز شد.

او با یادآوری این مطلب که برای اجرای این پایانه ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای سال آینده این پروژه پیش‌بینی شده است، گفت: پایانه جدید امیرکبیر در محدوده جنوب غرب شیراز و در زمینی به مساحت ۵ر۳ هکتار و زیربنای ۵۳۰۰ مترمربع ساخته شده است.

دبیری یادآور شد: فاز نخست ساختمان این پایانه به بهره‌برداری رسید و در فازهای بعد هتل و مجتمع‌ تجاری در این مکان ساخته خواهد شد.

وی همچنین گفت: با توجه به در دست ساخت بودن آزادراه شیراز ـ اصفهان و تغییر مسیر این محور از شمال به غرب پایانه شهید کاراندیش نیز ظرف دو سه سال آینده از مکان کنونی به مکان جدید منتقل خواهد شد.

او به میزان تردد مسافرین از پایانه‌های مسافربری شیراز اشاره کرد و گفت: روزانه ۱۲۰۰ سرویس اتوبوس از طریق پایانه کاراندیش، ۱۱۰ سرویس اتوبوس از طریق پایانه امیرکبیر و ۲۵۰ تا ۳۰۰ سرویس اتوبوس و مینی‌بوس از طریق پایانه شهید مدرس در جابه‌جایی مسافر فعالیت دارند که به طور میانگین روزانه ۵۰ هزار مسافر از طریق این پایانه‌ها به نقاط مختلف فارس و کشور منتقل و تقریباً همین میزان مسافر به این پایانه‌ها وارد می‌شوند.

نسخه مناسب چاپ