سخنگوی وزارت خارجه:تحریم جدید موجب شکست توافق ژنومی شود
سخنگوی وزارت خارجه گفت: جامعه جهانی باید برای مبارزه با افراط‌گرایی و خشونت و تروریسم گام‌های یکسان و غیر تبعیض‌آمیز بردارد.

به گزارش ایسنا، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در باره اخبار منتشر شده مبنی بر همکاری ایران و آمریکا برای حل بحران اخیر در عراق گفت: اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر همکاری ایران و آمریکا در عراق درست نیست. در عین حال مواضع اصولی ایران در مبارزه با تروریسم همواره روشن بوده است .

وی همچنین درباره این که مقامات سازمان ملل گفته‌اندنام ایران در میان کشورهای دعوت شده در نشست ژنو ۲ نیست گفت: مواضع ایران درباره حل بحران سوریه از ابتدا مبتنی بر راهکار سیاسی بوده است. ما آمادگی خود را برای کمک به مشارکت در هر راهکار سیاسی که به حل مسالمت‌آمیز و عادلانه بحران بینجامد اعلام کرده‌ایم. این که ایران در ژنو ۲ دعوت شود یا خیر در هر حال آمادگی ایران اعلام شده و بارها اعلام کرده‌ایم که بدون پیش شرط در هر برنامه‌ای مشارکت خواهیم داشت و هیچ پیشنهادی را که عزت جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرد نخواهیم پذیرفت. افخم درباره اخبار منتشر شده مبنی بر سفر هیات پارلمانی کانادا به تهران گفت: تبادل هیات‌های پارلمانی میان ایران و کشورهای مختلف آغاز شده و امیدواریم سفر هیات پارلمانی کانادا به تهران واقع‌بینی در مجموعه تصمیم‌گیران سیاسی در کانادا ایجاد کند.سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره این که سنا آمریکا در نظر دارد بررسی تحریم‌های جدیدی علیه ایران را در دستور کار قرار دهد گفت: موضع ما درباره وضع تحریم‌های جدید کاملا مشخص است. تصویب هر تحریم جدیدی خلاف حسن نیت و اعتمادسازی و خلاف مسیر توافق و روند جاری مذاکرات است وآن را به شکست خواهد کشاند.

نسخه مناسب چاپ