اعلام نتیجه کالبدشکافی تروریست سعودی
 

سرویس خارجی: شبکه العالم از اعلام نتیجه کالبدشکافی جسد ماجد الماجد، تروریست سعودی خبر داد. گزارش رسمی پزشکی قانونی در لبنان حاکی است ماجد الماجد به دلیل بیماری و کاملا طبیعی جان باخت.این تروریست سعودی سرکرده گروهک “عبدالله عزام” بود؛ گروهکی که مسئولیت حمله تروریستی اخیر نزدیک سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را برعهده گرفت.

الماجد هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی لبنان دستگیر شد ولی ناگهان چند روز پس از دستگیری مرگ مشکوک وی اعلام شد.پیشتر منابع لبنانی تأکید کرده بودند، ماجد الماجد از بندر بن سلطان، رئیس سازمان اطلاعات عربستان فرمان می‌گرفت.پس از دستگیری این فرد توسط نیروهای لبنانی، مسئولان امنیتی از او آزمایش دی ان ای به عمل آوردند تا از هویتش اطمینان یابند. الماجد طی سال‌های اخیر در اردوگاه عین الحلوه در جنوب لبنان اقامت داشت و چند ماه قبل به سوریه رفت و با ابومحمد الجولانی سرکرده جبهه النصره بیعت کرد ولی پس از کودتایی ناکام علیه الجولانی به بیروت بازگشت. در این حال عواض العسیری سفیر عربستان در لبنان گفت به احتمال زیاد جسد ماجد الماجد به سفارت عربستان تحویل داده می‌شود تا به سرعت به عربستان تحویل داده شود. وی افزود: سفارت عربستان اقدامات قانونی را با هماهنگی مقامات لبنانی پیگیری می‌کند و به محض تحویل گرفتن جسد الماجد با اولین پرواز به ریاض انتقال داده خواهد شد.

درتحولی دیگر شبکه تلویزیونی ال بی سی لبنان اعلام کرد ترکیب کابینه لبنان آماده و فقط منتظر موافقت سعد حریری،رئیس جریان المستقبل است و در همین حال یک معاون حزب الله با رئیس جمهور لبنان دیدار کرد. ال بی سی افزود: رایزنی های حکومتی در لبنان به نتیجه رسید و درباره ساختار ۸-۸-۸ توافق حاصل شده است به گونه ای که انتخاب یکی از وزیران شیعه به عهده رئیس جمهور نهاده شده و در ساختار مثلث ارتش، ملت و مقاومت که در بیانیه وزارتی خواهد آمد نیز اصلاحاتی ایجاد شده است.

نسخه مناسب چاپ