واگذاری۱۹۶هزار واحد مسکن مهر در استان های کشور
وزیر راه و شهرسازی از آماده واگذاری شدن ۱۹۶ هزار واحد مسکن مهر در برخی از استانهای کشور خبر داد.

عباس آخوندی که در نخستین نشست استانداران دولت تدبیر و امیدسخن می گفت، افزود: با توجه به این که انشعاب آب، برق، فاضلاب و گاز این واحدهای مسکونی مشکلاتی دارد، استانداران می توانند برای حل این مشکلات شورای مسکن استانها را فعال کنند.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی معاملات مسکن مهر در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، تاکید کرد: سیاست ما در این وزارتخانه این است که به جای توسعه شهرها به تمرکز در بافت های درون شهری توجه شود.

آخوندی افزود: از جهت مالی بانک مرکزی برای مسکن مهر حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته بود که ۴۸ هزار میلیارد تومان آن را ابلاغ کرده و ۲۰۰۰ میلیارد تومان دیگر هم در هیات وزیران وقت تصویب شده اما هنوز بانک مرکزی آن را به بانک مسکن ابلاغ نکرده است.

وی تصریح کرد: حدود ۴۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تعهد شده و بانک مسکن با افراد قرارداد بسته که حدود ۴۳ میلیارد تومان آن به مردم پرداخت شده است.

نامبرده در این نشست همچنین از معرفی قائم مقام وزیرراه و شهرسازی در امور مسکن در آینده نزدیک خبر داد.

وی در حاشیه این نشست برای جلوگیری از بروز سوانح جاده ای در کشور بر نوسازی ناوگان جاده ای تاکید کرد.

وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگاران افزود: علاوه بر نوسازی ناوگان حمل ونقل جاده ای کشور، نوسازی ناوگان حمل ونقل ریلی هم در دستور کار این وزارتخانه است.

وی با بیان این که عمده مباحث مطرح شده در نشست با استانداران کشور نوسازی ناوگان ریلی و جاده ای بود، گفت: باید تلاش کنیم ظرفیت ناوگان ریلی خود را در مدت دو برنامه به دو برابر افزایش دهیم .به گفته آخوندی به تازگی گزارشی از راهکارهای افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل ریلی و نوسازی آن در جلسه هیات وزیران ارایه شد که گزارش کامل آن به رئیس جمهوری تقدیم شده است.

وی افزود:در حال حاضر ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور بسیار فرسوده شده و باید ناوگان فرسوده باری کشور با اولویت در برنامه نوسازی قرار گیرد.

به گفته وی هم اکنون ناوگان مینی بوس ، اتوبوس و سواری های کرایه ای بین شهری هم نیازمند نوسازی است و برای کاهش سوانح جاده ای باید به نوسازی این ناوگان بیش از پیش توجه شود.

نسخه مناسب چاپ