سینما قدس تهران تعطیل شد
 

به گزارش ایسنا ، پس از اعلام مالکان سینما «قدس» مبنی بر تعطیلی این سینما به دلیل ضرردهی و شرایط نامساعد مالی این سینمای قدیمی از دیروز آپاراتش را خاموش کرد.

یکی از کارکنان این سینما به ایسنا گفت: ۱۷ دی‌ماه آخرین روز فعالیت این سینما بود و امروز نسخه فیلم «جیب‌بر خیابان جنوبی» که تا روز گذشته روی پرده این سینما بود، به پخش‌کننده فیلم تحویل داده خواهد شد. او اضافه کرد: همچنین پلاکارد های فیلم «جیب‌بر خیابان جنوبی» از سردر سینما برداشته شده است. پبش از این محمدرضا نصیری‌نژاد در گفت‌و‌گویی اظهار کرده بود: ‌با تحویل نسخه فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» به علی سرتیپی، سینما قدس را تعطیل می‌کنیم تا درباره ادامه فعالیت فکر کنیم، چرا که قادر به تامین هزینه‌های سینما نیستیم و وزارت ارشاد هم تماسی با ما نداشته است. رییس انجمن سینماداران کشور هم چندی قبل به خبرنگار ایسنا گفت: به طور شفاهی مساله سینما «قدس» را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کردم و قرار شده با مالک سینما جلسه‌ای داشته باشند تا مشکلات را بررسی کنند. امیدوارم کمکی برای حل مشکل این سینما و نیز دیگر سینماهای کشور انجام شود.

محمدقاصد اشرفی هم‌چنین بیان کرد: این مشکل فقط مختص سینما «قدس» نیست و همه سینماهای کشور در معرض خطر تعطیلی قرار دارند. سینما «قدس» در سال ۱۳۴۶ با نام «پولیدور» در ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر(عج) تهران تاسیس شد و جزو چند سینمای قدیمی است که در تهران فعال بود.

نسخه مناسب چاپ