اعطای تندیس همای هنر به ۱۰ هنرمند بنام صنایع دستی
 

تندیس همای هنر با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ۱۰ هنرمند برجسته صنایع دستی و هنرهای دستی کشور اعطا شد.

به گزارش ایرنا این تندیس به سبب تلاش ها و خلق کارهای ماندگار در رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی به هنرمندان یاد شده تعلق گرفت. در این مراسم با حضور حدود ۲۰۰ پیشکسوت و هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاشگران عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی تجلیل شد. در این مراسم به شهین افشارپور هنرمند رشته نگارگری، بیاض امیرعطایی رشته سازسازی، علی بابا بختیاری رشته شیشه گری و مقصود پاشایی رشته سفال و سرامیک تندیس همای هنر اهدا شد. همچنین منصور حافظ پرست رشته قلمزنی، حسین زمرشیدی رشته معماری و هنرهای وابسته و سیدعباس سیاحی رشته رنگرزی در این مراسم تندیس همای هنر را دریافت کردند. تندیس همای هنر همچنین به مرتضی مطیفی فرد رشته گچبری، منصور وفایی رشته خیالی نگاری و منصور تامن هنرمند رشته تذهیب و طراحی سنتی اهدا شد.

ایران جزو ۲۰ مقصد مهم گردشگری در سال ۲۰۱۴

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گزارش هایی که در رسانه های مهم آمریکا و انگلستان منتشر شده،نگاه مثبتی به گردشگری در ایران داشته اند و در دو مقاله عنوان شده که ایران جزو ۲۰ مقصد گردشگری مهم در سال ۲۰۱۴ خواهد شد. در روزنامه لس‌آنجلس تایمز نیز آمده که دولت ایران تمهیدات لازم را ایجاد کرده تا گردشگران با رغبت وارد ایران شوند. به گزارش مهر، محمد علی نجفی، در سومین نشست فصلی مدیران،میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با پیشکسوتان و هنرمندان صنایع دستی که در سالن آمفی تئاتر این سازمان برگزار شد با اشاره به اینکه رونق صنایع دستی می تواند به توسعه صنعت گردشگری کمک کند افزود: فضای عمومی کشور درحال حاضر امیدواری‌ها را نسبت به رفع مشکلات افزایش داده و این فضای امید‌بخش حتی در سطح بین‌الملل نیز مشاهده می شود. وی با بیان اینکه در حال حاضر در فضای عمومی بین المللی تمایل برای سفر به ایران افزایش یافته است ادامه داد: باید از فرصت ها برای سفر راحت همراه با رغبت برای گردشگران خارجی استفاده کرد. نجفی اضافه کرد: صنایع دستی و صنعت گردشگری رابطه متقابل دارند؛ رونق صنایع دستی و هنرهای سنتی می تواند به رونق و توسعه صنعت گردشگری کمک کند. وی گفت: باید متناسب با فضای عمومی به وجودآمده در سطح ملی و بین المللی برای جذب گردشگران خارجی اقدام کرد؛ در این میان معرفی هرچه بهتر هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران به عنوان یکی از شاخصه های مهم هنر و زیبایی می تواند به افزایش تمایل گردشگران خارجی به ایران کمک کند. این عضو کابینه دولت یازدهم در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتخار می کند که توفیق میزبانی و تجلیل از هنرمندان صنایع دستی را پیدا کرده است ادامه داد: تجلیل از هنرمندان صنایع دستی را تجلیل از فرهنگ و تمدن ملت ایران می‌دانیم. رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: خود را در باره تمام مسائل مرتبط با صنایع دستی و هنرهای سنتی مسئول می‌دانیم و در این خصوص شانه خالی نمی‌کنیم. نجفی گفت: خوشبختانه درحال حاضر فضای عمومی کشور به گونه‌ای است که می‌‌توان به رفع مشکلات در آینده بیش از پیش امیدوار بود از این رو باید با توجه به فرصت پیش آمده از تمامی ظرفیت‌های خود برای رفع مشکلات هنرهای سنتی و صنایع دستی استفاده کرد.

نسخه مناسب چاپ