بنیانگذار نخستین شبکه توزیع روزنامه در ایران درگذشت
 

نورالدین نوری یکی از مدیران ارشد روزنامه‌ی«اطلاعات» در سال‌های قبل از انقلاب و بنیانگذار نخستین شبکه بزرگ توزیع روزنامه در ایران، شب سه‌شنبه درپی یک دوره طولانی بیماری، در سن ۸۸ سالگی در بیمارستانی در تهران زندگی را وداع گفت.

نورالدین نوری – روزنامه‌نگار پیشکسوت – رئیس بخش شهرستان‌های موسسه اطلاعات در پیش از انقلاب بود و از او به‌عنوان بنیانگذار شبکه توزیع روزنامه در شهرستان‌ها و شبکه خبری یاد می‌کنند. نوری روزنامه‌نگاری را از سال ۱۳۲۴ در روزنامه اطلاعات آغاز کرد و تا زمان انتصاب به‌عنوان سردبیر اخبار شهرستان‌ها و ایجاد صفحات محلی در این روزنامه که هر صفحه در شهرمربوطه توزیع می‌شد، در میزهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و پارلمانی به کار خبر اشتغال و سال‌ها عنوان خبرنگار اول پارلمان ایران را در دست داشت. گزارش‌های او که در دوران حکومت مصدق و سال‌های پیش و پس از آن دوران در پارلمان ایران حضور و در جریان فعالیت‌های سیاسی وقت قرار داشت درباره دادگاه مصدق همچنان در آرشیو روزنامه اطلاعات به‌عنوان نمونه گزارش‌های برتر حفظ شده است. نوری نویسنده و گزارشگر مطلب«هرجا که مردمند، همان‌جا مجلس است» که به شرح یک ابتکار سیاسی دکتر مصدق می‌پردازد، است. مرحوم نوری پس از انقلاب اسلامی ارتباطش را با موسسه اطلاعات حفظ کرد.آخرین مصاحبه او در سالنامه ۱۳۹۱ روزنامه اطلاعات منتشر شده است.

روزنامه اطلاعات درگذشت این همکار قدیمی را به خانواده‌ ایشان و جامعه مطبوعاتی تسلیت می‌گوید و برای آن مرحوم طلب مغفرت از درگاه الهی دارد.

نسخه مناسب چاپ