خبرنگاران البرز با مشارکت جمعی برای موفقیت خانه مطبوعات خود تلاش کنند
کرج ـ خبرنگار اطلاعات: نماینده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی با حضور در اداره فرهنگ و ارشاد کرج از نزدیک با مشکلات خانه مطبوعات البرز آشنا شد.

در این دیدار عزیز اکبریان با مشکلات مطبوعات و رسانه‌ها و شاغلان این صنف آشنا شد و گفت: تلاش می‌کنیم تا حد امکان این مشکلات و موانع را برطرف سازیم.

در این نشست صمیمی مسئولان و اعضای کمیته‌های مختلف خانه مطبوعات نیز حضور داشتند.

وی درجمع خبرنگاران خانه مطبوعات البرز گفت: امروز سعادتی بود که در کنار شما حضور دارم و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا بتوانم ساعت‌های بیشتری را درباره آشنایی با مطالبات شما بگذرانم.

وی افزود: ایجاد خانه مطبوعات یکی از آرزوهای دیرین شاغلان این صنف در کرج بود و خیلی خوشحالم که امروز با تمام مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند در حال فعالیت است و امیدوارم همه خبرنگاران دست به دست هم دهند و با همفکری و مشارکت جمعی برای موفقیت خانه مطبوعات متعلق به خودشان تلاش کنند.

وی با بیان این‌که وجود خانه مطبوعات ارزشمند است، افزود: دوست داریم به همه سازمان‌ها، نهادها و خانه نوپای مطبوعات کمک کنیم، اما استان نوپایی هستیم و این نوپایی همزمان با مشکلات مالی کشور همراه است و ما را برای ارائه کمک‌های لازم محدود می‌کند.وی در پاسخ به مشکلات و مطالبات مطرح شده خبرنگاران گفت: تا آنجا که بتوانیم تلاش می‌کنیم مشکلات شما را کاهش دهیم و امیدواریم هر چند گره‌ای کوچک از گره‌های فراوانی که خبرنگاران زحمتکش البرز دارند را باز کنیم.

در این نشست؛ مهدی کریمایی رئیس خانه مطبوعات استان البرز با ارائه گزارشی از وضع مطبوعات، رسانه‌ها و شاغلان این صنف گفت: بیش از ۴۹۰ نفر برادر و خواهر خبرنگار هر روز به‌طور رایگان درحال اطلاع رسانی برای مردم و مسئولان هستند.

وی افزود: شاغلان این صنف بویژه خواهران خبرنگار که از خانواده‌های متدین و ارزشی هستند با پوشش مناسب در برنامه‌ها حضور چشمگیر دارند و به این لحاظ ما از همکاران خواهر شاغل در این صنف رضایت کامل داریم و بخاطر کم‌توجهی مسئولان به مشکلات خبرنگاران، مطالبات شاغلان این صنف انباشته شده است.

وی اعلام کرد: در زمینه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، از نمایندگان مردم درباره واگذاری تمام روزنامه‌های دولتی در بورس و اعطای سهام این روزنامه‌ها به خبرنگاران کشور پیشقدم شوند و امیدواریم حضور گرم جنابعالی مایه خیر و برکت برای دست اندرکاران رسانه‌ای استان شود. او با اشاره به مشکلات و مطالبات همکاران رسانه‌ای استان گفت: به علت نبود سرمایه در گردش، تولید نشریات در استان نسبت به سال‌های قبل به شدت کاهش یافته است و سهم اثرگذاری فرهنگی شاغلان این صنف در استان ناچیز و به‌جای آن بازار سایت‌های بدون هویت داغ شده است.

وی گفت: توقع ما ازشما، پیگیری ایجاد خط اعتباری برای ارائه تسهیلات ارزان قیمت و اقساط بلندمدت برای خرید دفترکار و تجهیزات لازم وتوجه عملی مسئولان به مشکلات شاغلان این صنف دراستان البرز است.‏

کریمایی خواستار پیگیری اختصاص ۵ درصد از بودجه فرهنگی ادارات کل استان برای کمک به مطبوعات و رسانه‌ها شد و افزود: ادارات کل باید ۱۰ نسخه از هر شماره هفته نامه‌های محلی را خریداری کنند و اشتراک شوند.

در پایان این نشست؛ رؤسای کمیته‌ها مطالبات و مشکلات پیش روی شاغلان این صنف را بیان کردند و خواستار حمایت عملی نمایندگان مجلس از مطبوعات و رسانه‌ها شدند.

نسخه مناسب چاپ