اخبار کوتاه شهرستان
ارائه خدمات درمانی رایگان به مرزنشینان ایلام ‏

‏ ایلام – خبرنگار اطلاعات: مرزنشینان ایلامی خدمات درمانی رایگان دریافت کردند. فرمانده مرزبانی استان ایلام گفت: این مرزبانی برای ارائه خدمات به مرزنشینان برنامه‌ریزی کرده است. سرهنگ لطفعلی پاکباز افزود: یکی از برنامه‌های این مرزبانی ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مرزنشینان است.

که بر اساس آن شماری از مرزنشینان صالح‌آباد ایلام توسط کادر پزشکی رایگان ویزیت شدند. به گفته ‌وی این اداره مرزبانی سالانه در این راستا اقدام‌هایی را انجام می‌دهد ‏ که با استقبال مرزنشینان همراه است.

شهردار جدید رودبار معرفی شد

لوشان ـ خبرنگار اطلاعات: محمد صفر پور سیبنی با حکم استاندار گیلان به عنوان شهردار جدید رودبار معرفی شد.

همچنین در مراسمی که با حضور امام جمعه و مسئولان ادارات و نهادها و اعضای شورای اسلامی شهر رودبار برگزار شد معاونت عمرانی استانداری گیلان گفت: استانداری گیلان برای بررسی مشکلات زیتونکاران و مبارزه با آفت مگس زیتون تاکید زیادی دارد. وی گفت: اختصاص اعتبارات برای مبارزه با آفت مگس زیتون قطعی است و ۵۰ درصد این اعتبارات از محل ماده‌های ۱۰ و ۱۲ و ۵۰ درصد دیگر از محل اعتبارات جهاد کشاورزی تامین خواهد شد.

وی با بیان این که مردم زیتون را با نام رودبار می‌شناسند، افزود: انتقال آب سد شهر بیجار به شهرهای رودبار نیز دردست بررسی است و با توجه به پیشرفت‌ علم انتقال آب به بالا دست، نباید به اختلاف‌های سطحی توجه کنیم.

کشت زمستانی گندم در رودبار

* ۵۵۰۰ هکتار از اراضی دیم رودبار زیر کشت گندم رفت.مدیر جهاد کشاروزی رودبار با اعلام این مطلب افزود: امسال ۴۲۰۰ بهره‌بردار اقدام به کشت ارقام مختلف شامل سرخ گندم، گندم سفید،‌گندم آلو و همچنین اقلام اصلاح شده کوهدشت کرده‌اند.

مسلم طوفان گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری و با همت و تلاش گندم‌کاران رودباری ۷۷۰۰ تن محصول گندم برداشت شود، وی افزود: تابستان امسال نیز کشاورزان رودباری نزدیک به ۸۵۰۰ تن گندم و جو برداشت کردند.

افزایش مصرف گاز در لرستان

خرم‌آباد ـ خبرنگار اطلاعات: میزان مصرف گاز در لرستان به مرز ۵ر۶ میلیون مترمکعب در روز رسید.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با اعلام این خبر افزود: در روزهای سرد پایان آذر و اوایل دی مصرف گاز بسیار افزایش یافته است به طوری که در روزهای اخیر به طور میانگین روزانه ۶ میلیون مترمکعب گاز در این استان مصرف شده است و ضروری است مردم و مشترکین گاز طبیعی نهایت صرفه‌جویی را داشته باشند تا تعادل بین تولید و مصرف حفظ شود و با افت فشار و کمبود گاز مواجه نشویم.

حشمت‌الله شمس خرم‌آبادی با اشاره به این که در روزهای سرد امسال میزان مصرف گاز در بخش‌های خانگی به ۵ر۵ میلیون متر مکعب در روز رسید، گفت: بیشترین میزان مصرف گاز ثبت شده مربوط به ۵ دی بود که این رقم ۶۵۴۱۳۱۷ مترمکعب بوده است.

پیشرفت فیزیکی سدهای در دست ساخت لرستان

* عملیات ساخت ۱۰ سد مخزنی در لرستان در حال اجرا است.مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اعلام این مطلب افزود: این سد ها در مجموع با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۷ درصد در حال ساخت هستند.

علی امیر سیفی گفت: در این میان، سد مخزنی ایوشان با پشرفت فیزیکی ۹۷ درصد و سد مخزنی مروک با ۹۵ درصد،‌ بیشترین میزان پیشرفت فیزیکی را دارند و در مرحله آبگیری هستند. وی افزود: سد حوضیان و کمندان نیز سال آینده آبگیری خواهند شد و بقیه سدهای در دست ساخت استان نیز در صورت تامین اعتبار مورد نیاز به مرحله آبگیری خواهند رسید.او با بیان این که تاکنون برای این ۱۰ سد بیش از ۳۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: برای تکمیل و بهره‌برداری از این ۱۰ سد ۷۰۰۰ میلیارد ریال‌ اعتبار نیاز است.

ساخت۳ بازار جدید ارزاق عمومی در مشهد ‏

‏ مشهد- خبرنگار اطلاعات – مدیرعامل سازمان میادین میوه و تربار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد از آمادگی این سازمان برای ایجاد سه بازار ارزاق عمومی جدید در مشهد خبر داد. ‏

جلال قربانی گفت: زمین‌هایی از سوی مناطق ۳ و ۵ در اختیار این سازمان قرار گرفته که در آن ساخت بازار میوه و تر‌بار و ارزاق عمومی در دستور کار قرار گرفته است. ‏وی افزود: شهرداری منطقه ۵ مشهد دو قطعه و شهرداری منطقه ۳ نیز یک قطعه زمین را در اختیار این سازمان قرار داده‌اند.

نسخه مناسب چاپ