نرخ معافیت مالیاتی برای بخش دولتی و خصوصی یکسان می‌شود
براساس قانون بودجه، رقم بدهی ممنوع الخروجی‌های مالیاتی امسال ۵۰۰ میلیون تومان به بالا در نظر گرفته شده و بر این اساس یک سوم افرادی که اسامی آنها در لیست ممنوع الخروج های مالیاتی بود، حذف شده است.

به گزارش فارس، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور درباره یکسان سازی نرخ مالیات بخش دولتی و خصوصی اظهارداشت: در لایحه اصلاح قانون مالیاتی، نرخ معافیت مالیاتی برای همه یکسان می‌شود و طبق آن نرخ مالیات بخش خصوصی یکسان خواهد شد.

وی در مورد رقم درآمدهای مالیاتی در ۹ ماهه ابتدای امسال عنوان کرد: رقم درآمدهای مالیاتی در ۹ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۰ درصد افزایش یافته است که نسبت به پیش بینی بودجه سال جاری ۸۳ درصد محقق شده است.

به گفته معاون وزیر اقتصاد، پیش بینی می شود که تا پایان سال جاری بتوانیم ۹۰ درصد درآمدهای مالیاتی که در بودجه برای سازمان در نظر گرفته شده است را محقق کنیم.وی افزود: همچنین هنوز رقم مالیاتی قانون بودجه سال ۹۳ نهایی نشده است و منتظر نظر مجلس در این زمینه هستیم.

عسگری در مورد تقسیط مالیات ها اظهارداشت: تقسیط مالیات‌ها در چارچوب قانون است و سازمان برای برخی از فعالیت ها که نیاز به تقسیط مالیاتی باشد، این کار را اجرا می کند. به عبارت دیگر اگر در جایی مشاهده شود که فعالیت های تولیدی با مشکل پرداخت یکجای مالیات ها مواجه هستند، در صورتی که اختیارات قانونی به ما این اجازه را بدهد، تقسیط مالیاتی را اعمال می کنیم.

وی با اشاره به تلاش سازمان متبوعش بر حمایت از تولیدکنندگان گفت: تا جایی که امکان داشته باشد تلاش می‌کنیم نسبت به تقسیط مالیات تولیدکنندگان سیاست‌های حمایتی مناسبی به کار بندیم.

نسخه مناسب چاپ