احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن با بیان اینکه پرداخت وام ۵۰ میلیونی به زوجها که گفته شده بود، تاریخ عقد آنها ۱۷دی ماه است می‌تواند قابلیت تعمیم از نظر زمان داشته باشد، گفت: اگر عملکرد پرداخت وام ۳۵ میلیونی مثبت باشد و قیمت مسکن افزایش نیابد، باز هم سقف آن افزایش می‌یابد.

به گزارش فارس، ابوالقاسم رحیمی انارکی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: در مصوبه شورای پول و اعتبار مقرر شد به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها ۱۷ دی‌ باشد، جمعاً معادل ۵۰ میلیون تومان (به هر کدام تا سقف ۲۵ میلیون تومان) تسهیلات خرید مسکن پرداخت شود.

وی ادامه داد: احتمال دارد بعد از گذشت ۳ ماه از این مصوبه اگر عملکرد پرداخت وام‌ها و استقبال‌ها مناسب باشد این تاریخ ذکر شده قابلیت تعمیم پیدا کند.

وی همچنین در خصوص سقف وام خرید مسکن گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن صرفاً از محل اوراق گواهی حق‌تقدم ۳۵ میلیون تومان است اما اگر عملکرد پرداخت تسهیلات مناسب باشد و قیمت مسکن چندان دستخوش تحول نشود، آن وقت می‌توان طی گزارش به بانک مرکزی درخواست افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن را ارائه کرد.

رحیمی انارکی با اشاره به اینکه مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن هنوز به بانک مسکن ابلاغ نشده است،گفت: تا پایان سال ۹۱ سهم مسکن از هزینه‌ خانوار در کل مناطق شهری کشور ۳۳ درصد بود و این رقم برای روستاها ۱۸ درصد و در تهران حدود ۴۵ درصد است.

نسخه مناسب چاپ