ساخت دارالقرآن بین‌المللی در سنندج
سنندج ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کردستان با اشاره به افزایش آمار وقف در کشور از رشد دو برابری ثبت وقف‌های جدید در کردستان خبر داد و گفت: در ۹ ماه گذشته ۲۶ وقف جدید در این استان با ارزش اقتصادی ۳۰ میلیارد ریال به ثبت رسیده است که این رقم پارسال ۱۱ وقف بود.
سبحان روحی با اشاره به وجود ۴۶ بقعه متبرکه با ۱۶ هزار رقبه و ۱۵۰۰ موقوفه در کردستان و نیز چند قرآن معتبر و مقدس از جمله قرآن تاریخی نگل، مولان‌آباد و کانی مشکان، از این استان به عنوان استان قرآنی نام برد و افزود متأسفانه در بحث موقوفات قرآنی با مشکل مواجه هستیم و واقفانی که بتوانند و بخواهند از برنامه‌های قرآنی در این استان قرآن‌محور حمایت کنند انگشت‌شمار هستند.
وی اظهار داشت: طرح ایجاد دارالقرآن بین‌المللی در جوار بقعه و آرامگاه هاجره خاتون(س) خواهر گرامی و بزرگوار امام رضا(ع) در سنندج به اجرا در آمده است که تلاش ما بر این است تا پایان سال آینده این طرح به بهره‌برداری برسد و امید آن داریم آغاز بکار دارالقرآن بین‌المللی در کردستان موجب شود مردم بیشتر به وقف مال و اموال خود در راه فعالیت‌های قرآنی ترغیب شوند.
وی همچنین خادمی بارگاه بی‌بی هاجرخاتون(س) خواهر گرامی ثامن‌الحجج علی‌بن موسی‌الرضا(ع) را افتخار بزرگ برای مردم متدین کردستان ذکر کرد و افزود: این بانوی بزرگوار جهان اسلام در کردستان مدفون هستند اما بسیاری از مردم از این امر اطلاع ندارند.
وی افزود با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته است طرح گردشگری مذهبی در کردستان، بزودی اجرایی خواهد شد و با ایجاد و برقراری پل معنوی بین سنندج و مشهد مقدس تلاش خواهیم کرد بیش از پیش مردم اقصی نقاط مختلف میهن اسلامی را با ابعاد مختلف شخصیت وجودی، فداکاری‌ها و مکارم اخلاقی امامزاده‌ هاجره خاتون(س) آشنا کنیم و امکان زیارت این مکان مقدس را برای آنان فراهم سازیم.
وی با اشاره به صبغه سنت حسنه وقف بر تلاش همگانی با همکاری رسانه‌های ارتباط جمعی برای گسترش هرچه بیشتر این فرهنگ در جامعه تأکید کرد و یادآور شد یکی از راه‌های جاودانه ساختن نور ایمان در دلها، وقف است و زمانی که مردم بیشتر با کارکرد و آثار برکات وقف آشنا شوند به وقف بخشی از مال و اموال خویش ترغیب خواهند شد.
وی گفت: ۴۰ میلیارد ریال درآمد ناشی از موقوفات در کردستان در ۹ ماه گذشته در این راستا قابل ارزیابی است.

نسخه مناسب چاپ