وعده‌هایی که عملی نشد
نیشابور ـ خبرنگار اطلاعات: قول‌های رئیس‌جمهوری سابق برای بازسازی و مرمت دو قدمگاه بی‌بی‌شطیطه (س) و بانو سپنده (س) نیشابور هنوز هم عملی نشده است.
امام جماعت بقعه متبرکه بی‌بی‌شطیطه با اعلام این مطلب افزود: آقای احمدی نژاد در سفرهایش به نیشابور قول‌های زیادی در این زمینه داده بود و قرار هم بود اعتباراتی به بازسازی و مرمت این دو قدمگاه حضرت امام رضا(ع) اختصاص داده شود، ولی هیچ کدام از قول‌های او عملی نشد.
حجت‌الاسلام علیمحمد خوش‌نیت گفت: مردم هم طومارهایی به همین منظور امضا کردند و نزد مسئولان فرستادند تا شاید طرح جامع بقعه‌ بی‌بی‌شطیطه (س) و بانو سپنده(س) اجرا شود ولی تا کنون هیچ اقدامی نشده است.
وی افزود: بقعه متبرکه بانو بی‌بی‌شطیطه(س) و بانو سپنده(س) به عنوان قدمگاه امامان معصوم به شمارمی‌آید زیرا امام موسی‌بن‌جعفر (ع) بر پیکر بانو بی‌بی‌شطیطه نماز خوانده‌اند و امام رضا(ع) نیز میهمان بانو سپنده (س) بوده‌اند و به همین خاطر در نیشابور ‌این دو قدمگاه جایگاه رفیع و خاصی دارند.
او گفت: طواف اموات که بیشتر از ساکنان اطراف بقعه و روستاهای همجوار هستند، به یک سنت تبدیل شده است و افراد زیادی برای خرید قبر در جوار بقعه بی‌بی شطیطه(س) حاضرند هزینه کنند و این امر نیز به خاطر کرامات این بی‌بی بزرگوار است، ولی به خاطر نبود جا و مکان اجازه این کار داده نمی‌شود.‏
‏ وی گفت: به خاطر عنایت خاصی که مردم به این بزرگواران دارند، مورد محبت و عنایت دو امام عزیز هم قرار گرفته‌اند.

نسخه مناسب چاپ