کوتاه از چهار گوشه کشور
تولید و عرضه بنزین یورو ۴ در اصفهان عملیاتی نشده است

زرین‌شهر ـ خبرنگار اطلاعات: مجید منصوری نماینده مردم لنجان در مجلس با بیان این‌که استفاده خودروها از سوخت‌های استاندارد سبب کاهش درصد بالایی از آلایندگی‌های جوی در کلانشهرها می‌شود افزود: با توجه به این موضوع به تولید و استفاده از بنزین یورو ۴ در کلانشهرها تأکید شده است.

وی با اشاره به اینکه البته مسئولان در کنار تولید و عرضه بنزین یورو ۴ باید نسبت به انجام اقداماتی نیز دست به کار شوند ادامه داد: به عنوان مثال نوسازی خودروهای فرسوده موجود در شهرها برای کاهش آلایندگی‌های شهری جوی ضرورت دارد.

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مقرر شده است بنزین یورو ۴ برای کاهش آلاینده‌های جوی در اصفهان تولید و عرضه شود افزود: هنوز تولید و عرضه این بنزین در اصفهان عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس در ادامه استفاده از مازوت را در نیروگاه‌ها یکی از دلایل افزایش آلودگی هوای اصفهان دانست و اضافه کرد:‌ مسئولان باید در صدد حذف سوخت مازوت در نیروگاه‌ها باشند تا درصد بالایی از آلودگی‌های شهر اصفهان کاهش پیدا کند.

انتخاب رئیس جدید هیأت وزنه‌برداری ایلام

ایلام ـ‌ خبرنگار اطلاعات: رشته وزنه‌برداری در ایلام دارای سالن اختصاصی است.مدیرکل ورزش و امور جوانان استان ایلام که در آیین انتخاب رئیس جدید هیأت وزنه‌برداری استان سخن می‌گفت، افزود: برای توسعه این رشته مهم باید تلاش بیشتری شود.

فرزاد فتاحی با تأکید بر این که رشته وزنه‌برداری می‌تواند به یکی از رشته‌های مدال‌آور استان ایلام تبدیل شود، گفت: سالن اختصاصی استاندارد بین‌المللی از مهم‌ترین ظرفیت‌های توسعه این رشته ورزشی در ایلام به شمار می‌آید.

او با اشاره به توجه ویژه به امکانات و تجهیزات این رشته ورزشی در شهرستان‌های تابعه استان ایلام افزود: با تلاش همه دست‌اندرکاران ورزش استان رشته وزنه‌برداری به جایگاه اصلی خود دست خواهد یافت. در پایان با انجام انتخابات همایون بسطامی به عنوان رئیس جدید هیأت وزنه‌برداری استان ایلام برگزیده شد.

تشریح برنامه‌های شهرداری رامهرمز

رامهرمز ـ خبرنگار اطلاعات: شهردار جدید رامهرمز برنامه‌های این نهاد خدماتی را تشریح کرد و گفت: پرسنل شهرداری باید به دنبال راهکارهایی باشند که وضع شهر سر و سامان یابد.

عبدالحسین حسینی، افزود: افزایش کدهای درآمد، فعال کردن کمیسیون ۷۷ و سر و سامان دادن به وضع ناوگان موتوری، تعدیل نیروهای مازاد و غیرکیفی از اقدام‌های اولیه شهرداری است.

وی همچنین افزایش فضای سبز شهری، ساماندهی ورودی و خروجی شهری و پرداخت حقوق معوقه پرسنل را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد.

برگزاری جشنواره تغذیه سالم در شهرری

شهرری ـ خبرنگار اطلاعات: جشنواره غذای سالم به همت بهورزان خانه بهداشت دو تویه از توابع کهریزک، برگزار شد. در این جشنواره که به همت فاطمه بهرامی بهورز خانه بهداشت و همکاری بسیج منطقه و با هدف آشنا کردن مردم با ارزش‌های غذایی برگزار شد، دکتر زارع سرپرست و مرضیه طاهری از پرسنل مرکز بهداشتی درمانی کهریزک کار قضاوت و داروی این جشنواره را برعهده داشتند.

توجه به ارزش غذایی و بهره گیری از مواد سودمند و ترکیب مناسب اقلام مختلف به طوری که نیازهای افراد درطول روز تامین شود از معیارهای مهم برای قضاوت بود. از نکات مهم، حضور پرشور مردم روستا و استقبال خوب آنان از این برنامه بود.در پایان به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا شد.

کشف ۲۵۰ رشته دام غیرمجاز ماهی استخوانی در گلستان

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان از کشف ۲۵۰ رشته دام غیرمجاز ماهی استخوانی خبر داد. سرهنگ پاسدار غفار سعیدی نسب در این باره گفت: در عملیات مشترک یگان حفاظت شیلات گلستان و مازندران به همراه دریابانی دو استان، یک فروند قایق موتوری ۲۰۰ قوه اسب بخار هنگام صید غیرمجاز شناسایی و متوقف شد.

به گفته وی، در این عملیات از چهار سرنشین این قایق دو نفر دستگیر شدند و دو نفر دیگر گریختند.

وی افزود: در این عملیات ۱۱ کیلوگرم ماهی استخوانی از نوع سفید، ۱۰ شاخه لنگر و دو دستگاه تلفن همراه از صیادان غیرمجاز کشف و ضبط شد و متهمین به مراجع قضایی بندر ترکمن تحویل داده شدند.

نسخه مناسب چاپ