هوشمند ورعی ۱۵ پلان سکانس را در ۳ ساعت کارگردانی کرد
 

فیلم سینمایی ” افق،عمودی است ” که اولین ساخته بلند هوشمند ورعی به شمار می رود با مدت زمان ۳ ساعت در ۱۵پلان سکانس به تهیه کنندگی مشترک آموزشگاه آزاد سینمایی موج نو، هوشنگ ورعی ، لطیفه عین جعفری و با مدیریت فیلمبرداری محمد رضا سکوت و صدابرداری حسن زاهدی و مهدی ابراهیم زاده تهیه و تولید شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است‌: آدم ها دو دسته اند. دسته اول ، گوشت! دسته دوم، چرخ گوشت! تو فکر کردی من کدومشم؟

کامران سحرخیز، امیرسحرخیز و فرهاد قدسی در استودیو روشنا ، جلوه‌های ویژه و اتالوناژ فیلم را تکمیل نمودهو حسین ابوالصدق نیز در استودیو تک فیلم پارس به سرپرستی محمود سماک باشی ، امور صداگذاری و میکس نهایی صدای فیلم را به پایان رسانید. هفت هنرجوی ممتاز آموزشگاه آزاد سینمایی موج نو با نام های حمید پیش قدم ، سعید اصغری، هدا ورعی ، صارم جباری نیا ، هیدا ورعی ، نیکا خاکپور و سعید نقی لوپس از انجام تمرینات ۳ ماهه در پلان سکانس های ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ای این فیلم ایفای نقش کرده اند تا هم اکنون ” افق ، عمودی است” آماده شرکت در فستیوال‌های داخلی و خارجی باشد.

از دیگرعوامل فیلم می توان به بهرنگ دزفولی زاده ( عکاس ) ، اسماعیل و عبدالله نیسی ( پشتیبانی دوربین ) ، بهنود یخچالی ( موسیقی ) ، پرویز حسنلو (‌مدیرتولید ) و حمید پیش قدم ، هیدا ورعی ، نیکا خاکپور (‌گروه کارگردانی‌) اشاره کرد. هوشمند ورعی هم اکنون پس از پایان یافتن ” افق ، عمودی است ” ،مرحله پیش تولید دومین فیلم سینمایی خود را با عنوان “باران موش” آغاز کرده است. “باران موش” با تلفیق بازیگران حرفه ای سینما و تعدادی دیگر از هنرجویان ممتاز موج نو کلید خواهد خوردو قسمتی از لوکیشن های فیلمبرداری نیز در کشورآلمان ، شهر” برمن ” در نظر گرفته شده است .

پیش تولید “باران موش” هم اینک در مرحله مذاکره با بازیگران حرفه‌ای سینما قرار داشته و تهیه کنندگی وسرمایه گذاری این فیلم به طور مشترک برعهده آموزشگاه آزاد سینمایی موج نو و یکی ازشرکت‌های تولید لوازم صوتی تصویری خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ