نهمین سالگرد درگذشت مرحوم کازرونی برگزار شد
 

آیین نکوداشت نهمین سالگرد درگذشت سراج الدین کازرونی عصر دوشنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این مراسم که شماری از وزیران کنونی و سابق و همچنین برخی دیگر از مسئولان حضورداشتند، همسر مرحوم کازرونی لوح عنوان جدید ساختمان سازمان ملی زمین و مسکن به نام مرحوم کازرونی را رونمایی کرد.

محمد علی نجفی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت: مرحوم کازرونی بی آلایش و ساده بود و خدمات ایشان در دستگاه های مختلف کشور ارزنده بوده است.

وی به لزوم جمع آوری مقالات و مطالب در خصوص ویژگی های مرحوم کازرونی اشاره کرد وگفت: پیشنهاد می کنم مطالب درخصوص دیدگاهها و مدیریت ایشان جمع آوری و تدوین شود تا آیندگان بدانند چه خدمتگزارانی داشته اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد مرحوم کازرونی در کمال صمیمت عمر خود را صرف نظام و اهداف آن کرد.

در این آیین چند لوح تقدیر و یاد بود به همسر مرحوم کازرونی اعطا شد.

در این آیین همچنین متن پیام سید محمد خاتمی رییس جمهوری اسبق ایران قرائت شد.

خاتمی در این پیام ضمن تجلیل از خدمات مرحوم کازرونی گفت: مرحوم کازرونی پاک و دوستی و همچنین منشای خدمت بود و افسوس که خیلی زود از میان ما رفت.

مرحوم کازرونی درسال ۱۳۲۵ در اصفهان متولد شد و در خلال سالهای ۶۳ تا ۶۸ در دولت های سوم و چهارم ، ۶۸ تا ۷۲ به عنوان وزیر مسکن وشهرسازی و سپس به مدت چهار سال رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عهده داشته است.

تهیه اولین طرح کالبدی ملی، فعال سازی قانون زمین شهری و تعیین شهرهای اصفهان، شیراز، تبریز، کرمان و همدان به عنوان شهرهای فرهنگی و تاریخی از جمله فعالیت های وی است.

کازرونی ۲۰ دی سال ۸۴ در سن ۵۴ سالگی براثر عارضه مغزی در گذشت و پیکر آن مرحوم در صحن جمهوری اسلامی امام رضا (ع) آرام گرفت.

نسخه مناسب چاپ