بزرگترین رقابت تئاتر کشور امروز در تهران آغاز می شود
اولین روز سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، امروز با اجرای ۱۱ نمایش در بخش صحنه‌ای و شش نمایش در بخش خیابانی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تالار وحدت در روز اول جشنواره به اجرای نمایش “سقراط” کار حمید رضا نعیمی اختصاص دارد که یک اجرا در ساعت ۱۸ انجام می‌دهد. این نمایش در بخش مسابقه بین‌الملل قرار دارد. نمایش “دایی وانیا” کار اکبر زنجانپور نیز در ساعت ۱۹ بر صحنه تالار اصلی اجرا می‌شود.

تالار چهارسو میزبان نمایش “دور از دسترس اطفال نگهداری شود” به کارگردانی مهدی پاشایی است که در نوبت های ۱۸ و ۲۰٫۳۰ و در بخش مسابقه تازه های تئاتر ایران اجرا می شود.

نمایش “مجلس انتقام جویی هملت” کار حسین جمالی نیز که در بخش مسابقه تئاتر ایران قرار دارد در دو نوبت ۱۷٫۳۰ و ۱۹٫۳۰ مهمان تالار قشقایی است.”مرگ تصادفی یک آنارشیست” به کارگردانی مصطفی عبدالهی در نوبت های ۱۷ و ۱۹ تالار سایه و نمایش “شلپ” کار فواد رایحی از خرمشهر که در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران قراردارد در دو نوبت ۱۶٫۳۰ و ۱۸٫۳۰ کارگاه نمایش روی صحنه می روند.

تماشاخانه سنگلج نیز در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ میزبان نمایش “احساس آبی مرگ” کار امین میری است که در بخش مسابقه مرور تئاتر ایران قرار دارد.تالار هنر نیز به نمایش “روبینسون و کروزو” کار علیرضا کوشک جلالی اختصاص دارد که در نوبت های ۱۷ و ۱۹ اجرا می شود. نمایش “آسمان روزهای برفی ” کار مهیار عسکری نیز در دو نوبت ۱۶٫۳۰ و ۱۸٫۳۰ مهمان خانه نمایش اداره تئاتر است.

اما در تالار حافظ نمایش “خون و گل سرخ” کار بهزاد فراهانی در نوبت های ۱۸ و ۲۰ به نمایش در می‌آید.سالن استاد سمندریان نیز به اجرای نمایش “در شوره زار” کار حسین کیانی اختصاص دارد که یک اجرا در ساعت ۲۰٫۳۰ انجام می‌دهد.

سالن های فردوسی، استاد ناظر زاده کرمانی، تالار استاد انتظامی و تماشاخانه‌های سه نقطه و آو در این روز اجرا ندارند.

در بخش خیابانی سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز محوطه مجموعه تئاتر شهر از ساعت ۱۵ میزبان ۵ نمایش “سالهای دور از خانه” کار محمد زوار بی ریا، “یه آسمون آبی” کار ماندانا عبقری ، “کاشت داشت برداشت” کار محمد بهاگیر، “چهارخان برای جاسم” کار جلال مشتاقیان زاده و “چوک ابوموسی” کار حسین سبحانی می‌شود.

باغ هنر خانه هنرمندان ایران نیز در ساعت ۱۷ شاهد اجرای نمایش “جلال رئیسی” کار فاطمه رادمنش است.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری قادر آشنا از ۲۴ دی تا ۱۲ بهمن در تهران و دیگر استان های کشور برگزار می‌شود.

نسخه مناسب چاپ