ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی جراحی سرطان در یزد
یزد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از خبر داد و گفت: باتوجه به عده زیاد بیماران مبتلا به سرطان در جنوب کشور و اعتماد مردم به درمان تأمین‌اجتماعی یزد، این بیمارستان در یزد ساخته می‌شود.

دکتر سیدتقی نوربخش مدت ساخت این بیمارستان را کمتر از ۴۸ ماه اعلام کرد و افزود: باتوجه به آماده بودن زمین و تصویب طرح ساخت بیمارستان در هیأت‌مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی، امیدواریم این پروژه در موعد مقرر به پایان برسد.وی با اشاره به هزینه بالای درمان سرطان، ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی جراحی سرطان را باعث آرامش‌خاطر و دلگرمی بیماران استان یزد و منطقه جنوب کشور دانست.

دکتر نوربخش در ادامه با اشاره به وضع نامناسب ساختمان کلینیک دندانپزشکی تأمین‌اجتماعی یزد از صدور مجوز ساخت ساختمان جدید برای این مرکز درمانی خبر داد.وی همچنین افتتاح ساختمان جدید شعبه یک یزد را از برنامه‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در دهه فجر اعلام کرد و افزود: در ایام الله دهه فجر مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات ساخت ساختمان جدید شعبه ۳ یزد نیز انجام می‌شود.او صدور مجوز ایجاد کارگزاری شعبه ۲ یزد را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای تسهیل خدمت‌رسانی به بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی این استان اعلام کرد و گفت: امیدواریم با این اقدام شاهد افزایش رضایتمندی بیمه‌شدگان از خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی باشیم.

نوربخش در ادامه سخنانش از پایان مراحل ساخت دیتاسنتر سازمان تأمین‌اجتماعی خبر داد و افزود: استفاده حداکثری از فن‌آوری اطلاعات از راهبردهای اصلی تأمین‌اجتماعی به شمار می‌رود و در این راستا ساخت دیتاسنتر دوم نیز درحال مطالعه است که استان یزد یکی از سه گزینه مطرح در این زمینه است و پس از انجام مطالعات مکان ساخت دیتاسنتر دوم تأمین ‌اجتماعی انتخاب خواهد شد.وی همچنین از پیگیری سازمان تأمین‌اجتماعی برای رفع مشکلات مربوط به بازماندگان بیمه‌شدگان دارای کمتر از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق‌بیمه خبر داد و گفت: در این رابطه پیگیری‌های قانونی سازمان تأمین‌اجتماعی در حال انجام است و امیدواریم این موضوع تا پایان بهمن‌ امسال‌ به نتیجه برسد.

دکتر نوربخش در جلسه شورای اداری تأمین ‌اجتماعی استان یزد هم گفت: بی‌توجهی به محاسبات بیمه‌ای علت ریشه‌ای بسیاری از مسائل مربوط به تأمین ‌اجتماعی است و حتی در مواردی تصمیم‌هایی در تضاد با محاسبات بیمه‌ای اتخاذ شده است.

وی نتیجه نهایی روند فعلی را کاهش منابع مالی و محدودیت در خدمت‌رسانی سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد و گفت: تأمین‌اجتماعی از سال ۸۶ به بعد از نقطه سربه‌سری منابع و مصارف عبور کرد و امسال‌ نیز براساس بودجه سازمان مجاز به برداشت ۵۰۰۰ میلیارد تومان از محل ذخایر سرمایه‌گذاری هستیم.

‏دکتر نوربخش افزود: امیدواریم با توجه به اقدامات صورت گرفته و تلاش‌هایی که برای وصول حق ‌بیمه داشته‌ایم و همچنین وصول درآمد مناسب از محل اجرای قانون بخشودگی جرائم؛ در سال‌جاری برداشت کمتری از ذخایر سازمان داشته باشیم.

‏* خرسندی بیمه شدگان

مدیر درمان تأمین‌اجتماعی استان یزد ارتقای خدمات درمانی و ساخت بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی فوق‌تخصصی سرطان را باعث خوشحالی بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی ارزیابی کرد.

دکتر محمدحسین توحیدی‌فر با قدردانی از مدیرعامل سازمان تأمین ‌اجتماعی بابت خبرهای خوشی که برای بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی استان یزد داشت، گفت: ساخت بیمارستان جدید و ساختمان جدید پلی‌کلینیک دندانپزشکی باعث تحول جدی در حوزه درمان تأمین‌اجتماعی یزد می‌شود.

حمیدرضا مرصادی مدیرکل تأمین اجتماعی استان یزد نیز تعداد بازرسی‌های انجام شده در استان را ۲۴درصد بیش از برنامه ارزیابی کرد و ادامه داد: وصول درآمد تأمین‌اجتماعی استان یزد نیز ۶ درصد بیشتر از برنامه است.

مرصادی با بیان اینکه وصول اجرائیات نیز ۱۵ درصد بیشتر از برنامه است، افزود: در رابطه با مختومه شدن پرونده‌های اجرائیات ۷ درصد جلوتر از برنامه هستیم و باتوجه به اینکه با اجرای قانون بخشودگی جرائم تعدادی از پرونده‌های اجرائی مختومه می‌شود، شاهد افزایش شاخص‌های مربوطه خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از بخش‌های مختلف شعبه ۱ تأمین اجتماعی یزد دیدن کرد.دکتر نوربخش در این بازدید با فرآیند اجرایی تمام واحدهای شعبه ۱ یزد آشنا شد و در گفتگو با شماری از مراجعه ‌کنندگان به بررسی خواست‌ها و مشکلات آنان پرداخت.

‏او همچنین در واحد نامنویسی و حساب‌های انفرادی شعبه ۱ یزد به بررسی وضع خدمت‌رسانی این واحد پرداخت و کارکنان نامنویسی نیز توضیحاتی در رابطه با ارائه سوابق بیمه‌ای و سایر خدمات نامنویسی ارائه دادند.

نسخه مناسب چاپ